3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Sajnos attól tartok, hogy megöregedett a höri és a sok súlyos tünet ennek következtében alakulhatott ki. Nem gondolom, hogy bármiféle kezeléssel segíteni lehet rajta, ebben a korban már nagyon sok betegség jelenik meg egyszerre és ez végzetes lehet.
A gömbakvárium egyetlen halfajnak sem megfelelő, így az aranyhalaknak sem. Sokkal jobb a "hagyományos", szögeletes akváriumban tartani kedvenceinket.
Először meg kellene állapítani, hogy mitől kopik a körme. Lehet, hogy valamelyik berendezési tárgy koptatja egyik lábán jobban a körmeit, a többin csak kevésbé. Vitaminhiány miatt azért a gyakorlatban ritka a "körömkopás". A "függőséggel" kapcsolatban annyit tanácsolnék, hogy tegye messzebb a vitaminos dobozt a terráriumtól, és csak az előírt mennyiségben adjon a tekinek belőle.
A teknősöket hazánkban teljesen felesleges teletetni, kivéve ha szaporítani akarjuk őket.
Természetesen az ivartalanítás segíthet a dolgon, mindenképpen jó ötlet. A "féltékenységet" (mert erről van szó) azonban kutyáknál is nehéz kezelni. Hosszú idő, türelmes bánásmód szükséges (amivel a "régi" kutyust próbáljuk biztosítani arról, hogy továbbra is szeretjük), de még ebben az esetben sem biztos a siker. Ilyen problémákra csupán maga az idő is gyógyír lehet.