3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
A kérdésre pontos válasz nincs, ugyanis több száz tekősfaj él, és igencsak nagy méretbeli különbségek vannak egyes fajok között! Ha ékszerteknősre gondol, akkor kb. 1-2 (nemtől és fajtól függően) éves teknősről lehet szó.
Őszintén megmondva fogalmam sincs, mi lehet az a barnás folt a fogon. Látni kellene ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjak szólni a problémához. Az mindenesetre aggasztó, hogy elkezdett fogyni, tehát mindenképpen szükséges lenne egy személyes vizit egy állatorvosnál alapos vizsgálat és kezelés céljából.
Valószínűleg ki fog nőni, viszont a levertséget okozhatja az, hogy elfertőződött a letört köröm körüli terület és ettől belázasodhat az állat. Ennek komoly következményei is lehetnek, ezért célszerű lenne állatorvoshoz elvinni az állatkát.
Nagyon sok olyan fájdalmat okozó fogbetegség van, ami miatt a kutya főleg a másik oldalon rág. Ez lehet az oka annak is, hogy a "beteg" oldalon sárgább a foga, hiszen itt nem jelentkezik a rágás közbeni fogtisztító hatás. Azt javaslom, hogy mutassa meg a kutyát személyesen egy állatorvosnak, hisz´ lehet, hogy egy pillanat alatt megállapítható a probléma, míg így csak találgatásokba tudok bocsátkozni.
Látatlanban nehéz megállapítani, hogy a szennyeződés milyen eredetű. Lehet bolhaürülék, ez esetben bolhairtó szert alkalmazzon, de lehet valamilyen típusú bőrbetegség jele is. Javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz.