3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Valószínűleg megfázás, sőt akár tüdőgyulladás is lehet az oka a kígyó tüneteinek, ezért azt javaslom, hogy haladéktalanul forduljon állatorvoshoz.
Teljesíthetetlen, amit kér! Ilyen általános tünetekből nem lehet diagnosztizálni. Kérem, vigye állatorvoshoz!
Nem tudok erre a kérdésre olyan választ adni, ami kielégítő lenne Önnek. Ilyen esetekben mindig a kezelő állatorvossal kell megbeszélni a dolgokat. Egy 13 éves kutyánál nagyon sok probléma léphet fel, ami végzetes kimenetelű lehet (szív- és keringési, légzési, mozgásszervi, vese-, máj-, idegrendszeri, stb. betegségek).
Valószínűleg nem veszne el, de azért csak fokozatosan kell az új körülményekhez szoktatni.
Sajnos nem tudom, hogy a terrárium minden külső környezeti igényt megfelelően kielégít-e a teknős számára. Az étvágytalanság mögött nem megfelelő hőmérséklet, tartási körülmény, vitamin-, ásványi anyag-, nyomelemhiány, esetleg betegség állhat. Amennyiben tartási anomáliák kizárhatóak, úgy azt javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvosal az esetleg háttérben meghúzódó betegség felismerése és kezelése végett. Az étvágyat nagy mértékben serkentik a vitamin- és ásványianyag-kiegészítő készítmények, szükség esetén injekciós formában adva, amelyben állatorvos szintén tud segíteni.