3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Az összeszoktatás terén nincs általános módszer. Sok függ az állatok egyéniségétől, vérmérsékletétől, dominanciájától. Mindenképpen türelemre van szükség. A viszonylag frissen ivartalanított kandúr még mutathat szexuális érdeklődést a másik macska iránt (akkor is, ha az ivartalanítva van), amit az érintett nem vesz jó néven. Idővel ezek a problémák megoldódnak. Hogy mennyire különböző egyéniségek a macskák, jó példa saját 3 macskánk viselkedése. Aki legrégebben van nálunk, nem barátkozik sem a másik kettővel, sem a kutyával (eltűri őket). Aki másodiknak jött, nagyon szereti a kutyát (összebújva alszanak), jól kijön a harmadikkal (játszanak egymással), de nem foglalkozik az elsővel. A harmadik jóban van a másodikkal, nem foglalkozik az elsővel, és a kutya sem érdekli.
Alaposan meg kell vizsgálni a teknős tartási körülményeit. A legfontosabb szempontok a következők: - megfelelő hőmérséklet, - elegendő nagyságú akvárium (medence, száraz rész) - helyes táplálás, - együtt tartott teknősök jelenléte, állapota, életkora, stb. A helytelen tartási mód önmagában kiválthatja a leírt tüneteket, de sokszor vezet különböző betegségekhez is, aminek a kezdeti jele a csökkent aktivitás, étvágytalanság, csukott szem (pl. megfázás, vitaminhiány). Ezek biztos elkülönítése azonban állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehetséges.
30l-be ez a halmennyiség elég sok. A halak amiket tartasz, nem igazán illenek össze. Az aranyhalnak minimum 100l-es akvárium kell, és hideg vízi hal, ezért, a 20°C körüli hőmérséklet lenne neki ideális. Az aranyhal néha szokott a vízfelszín közelében tartózkodni. Javaslom, hogy cserélj hetente kb. 25-50% azonos hőmérsékletű vizet, és nézz utána a halaid igényeinek. A szűrő (víztisztító) nem tudom mekkora és milyen, de javaslom kapcsold max.-ra, az aranyhal elég sokat eszik és ürít, ezért porszívózz is. Az elhullás nem tudom miért lehetett, nem sokat írtál, hogy hogyan viselkedett a hal előtte, volt-e rajta látható nyoma a betegségnek. Tájékozódj és reméljük, nem lesz több halpusztulásod.
Keressen rá a fórumban, a görénytartók erről többet tudnak mondani. Ez természetesen nagyon sok mindentől függ! Kérdezzen meg minél több olyan embert, aki vadászgörényt tart, így sok információt szerezhet a szükséges felszerelésekről, azok beszerzési helyéről, a legjobb árakról, az állatorvosi vizsgálatokról, oltásokról, stb...
Kedves Gazdi! A kijáró cicák már az első tüzelésnél is megfoganhatnak, akár 6-7 hónapos korban is. Nem tekinthető korainak az ellés ebben az életkorban, a normál ellés 2-3 óra alatt segítség nélkül lezajlik. Ha ennél több időt vesz igénybe az ellés vagy elakad, akkor természetesen orvosi segítség kell. Üdvözlettel Kiss Gabriella.