3231. A hattyú a kultúrában
Első Erzsébet uralkodása alatt Angliában a hattyú húsa luxusételnek számított. Ezekből az időkből származik a sült hattyú receptje: a hattyút le kell forrázni, majd megpucolni, kicsontozni, majd egy kis ideig főzni.
Első Erzsébet uralkodása alatt Angliában a hattyú húsa luxusételnek számított. Ezekből az időkből származik a sült hattyú receptje: a hattyút le kell forrázni, majd megpucolni, kicsontozni, majd egy kis ideig főzni.
Komoly kihívást jelenthet bevezetni egy új lovat a ménesbe, egy meglévő „közösségbe”, de, ha elég türelmes és elővigyázatos vagy, senkinek sem esik majd bántódása.
A fiatal kakasokat (legtöbbször az egy évnél fiatalabbakat) kakócának nevezik. Más madarak (pl a pulyka) hímjét is gyakran kakasnak nevezik. A kakasüllő az a rúd, amin a tyúk és a kakas alszik.
A lovasok gyakorta hallhatnak „hidegvérű” és „melegvérű” lófajtákról. De vajon mit is jelentenek ezek a kifejezések? És miben befolyásolja a ló vérmérséklete az állat teljesítményét?
Karácsony után, december 28-án a santiagói állatkertben csoda történt! Öt fehér tigriskölyök látta meg a napvilágot.
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Gazdi! Talán mégis náthás! Meg kéne nézetni az állatorvosával! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm ha amúgy is állatorvoshoz megy, ott a kolléga figyelmét fel kel hívni erre és ő majd folytatja a megfelelő kezelést. A diagnózis vérvétel, illetve biopszia, a kezelés mivel autoimmun, nehéz és teljes gyógyulás nem valószínű. Üdv
Igen a baromfi hús megfelelő számukra. Csirkemell, comb, belsőségek (szív, zúza stb.) Kaphatnak még nyulat is. Magában a hús nem elegendő ki kell egészíteni vagy jó minőségű táppal vagy konzervvel. Ha kölyök állatról van szó, figyelni kell a kalciumpótlásra, mert színhús etetése mellett kalcium hiányos, angolkóros lehet. Emberi fogyasztásra alkalmas húst lehet adni, nyersen, vagy forrázva. Sót és fűszereket nem igényelnek, nagy mennyiségben még ártalmas is lehet.
A vadászgörény kisragadozó, tehát gyakorlatilag vadászhat a baromfira, rágcsálókra. Egy ízben láttam, hogy nem bántották a szárnyasokat, amikor patkányokra lettek bevadásztatva. Szabadon engedték a tyúkudvarban a kölyök vadászgörényeket, akik egyenest a patkányokat tartalmazó ketrechez futottak és nem vettek tudomást a szárnyasokról. Több 10 éves vadászgörény tenyésztői múlttal és vadászati gyakorlattal rendelkezett a gazdájuk. Tehát nem lehetetlen, de laikusnak nem ajánlom a próbálkozást. A vadászgörénynek minden állat préda, amelyik menekül előle.