3286. A kétujjú lajhár vagy unau (Choloepus didactylus)
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
119 merinói, 106 javított valachian, 117 cigája és 48 suffolkot teszteltek. A tünetmentes juhok között, a suffolkban és merinóban volt a legtöbb alacsony szintű veszélyeztetettségű R1 és R2 genotípus, amelyet majd a cigája és a javított valachian fajok követtek.
Úgy érzed rohan az élet? Tanulj a lajhártól, ettől a kedves teremtménytől, mely folyton mosolyogva nézi ahogyan zajlik körülötte az élet.
Dél-Amerikában számos ősi emlősfaj élt, amíg a Panama-földhíd lehetővé tette, hogy a Észak-Amerikai állatok átkeljenek. Ez a nagy amerikai faunacsere, amelynek során a két amerikai kontinens összekapcsolódása révén egyes észak-amerikai fajok megtelepültek Dél-Amerikában, egyes dél-amerikai fajok pedig Észak-Amerikában.
A magyar birkák voltak az e heti hírek középpontjában, amikor kiderült, hogy helyi juhászkutyákat tanítottak meg beszélni.
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy menniy idős a kutya, de szabályosan akkor utazhat egy kutya külföldre ha legkorábban 3 hónapos korban beoltották veszettség ellen és az oltás óta legalább 21 nap eltelt. Ez az általános szabály, ettől a különböző országok eltérő követelményeket is támaszthatnak. Érdeklődjön a nagykövetségnél. Illetve az állatútlevélről ebben a cikkben mindent megtalál >>
Kedves Gazdi! Igen a két homeopátiás szer adható együtt. Mindkét szerből készítsen oldatot a következő módon: 100ml ásványvízbe tegyen bele mindegyik szerből 20-20 golyócskát és 1,5ml 70%-os patikai alkoholt. Ebből az oldatból kapjon a kutyus 1ml-t a leírt adagolás szerint: az első héten napi 3x, a második héten napi 2x. Ha két hét alatt nem oldódik meg a probléma, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni számára a legmegfelelőbb szert. Ehhez viszont már személyesen találkoznunk kellene, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Érdeklődő! Attól függ mennyire felelősségteljes a gyerek, ajánlom figyelmébe nyulas cikkeinket!nyulas írások >> nyúl tartása lakásban >>
Kedves Érdeklődő! A legjobb, akit ajánlhatunk: Stefan Simandipl. állatterapeuta, kutyatrénerBemutatkozó >>