3286. A kétujjú lajhár vagy unau (Choloepus didactylus)
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
119 merinói, 106 javított valachian, 117 cigája és 48 suffolkot teszteltek. A tünetmentes juhok között, a suffolkban és merinóban volt a legtöbb alacsony szintű veszélyeztetettségű R1 és R2 genotípus, amelyet majd a cigája és a javított valachian fajok követtek.
Úgy érzed rohan az élet? Tanulj a lajhártól, ettől a kedves teremtménytől, mely folyton mosolyogva nézi ahogyan zajlik körülötte az élet.
Dél-Amerikában számos ősi emlősfaj élt, amíg a Panama-földhíd lehetővé tette, hogy a Észak-Amerikai állatok átkeljenek. Ez a nagy amerikai faunacsere, amelynek során a két amerikai kontinens összekapcsolódása révén egyes észak-amerikai fajok megtelepültek Dél-Amerikában, egyes dél-amerikai fajok pedig Észak-Amerikában.
A magyar birkák voltak az e heti hírek középpontjában, amikor kiderült, hogy helyi juhászkutyákat tanítottak meg beszélni.
Jó az is, de mellette kaphat sajtot és mást is.
A nyuszik nem tudnak izzadni,viszont a fülükön keresztül nagy mennyiségű hőt tudnak leadni. Ezért érdemes( nem jéghideg) vizes kézzel átsimogatni a fülüket,fejüket. Ilyen melegben szívesen fekszenek a hideg kövön is, de nem kell attól tartani,hogy ettől megfáznának.
A kullancsok macskák esetében nem terjesztenek olyan betegségeket, mint pl. embernél, vagy kutyában. Káros hatásuk elsősorban a vérszívásban mutatkozik. A cicájának étvágy problémáját feltehetőleg más valami okozza, meg kellene mutatni állatorvosnak!
Minél előbb vigye el állatorvoshoz!( A hasmenést takarmányozási problémától kezdve,bakteriális és parazitás fertőzésig sok minden okozhatja. hasmenésnek nézhet még ki,ha a lágyabb ürüléküket nem eszik meg,hanem beleragad a szőrükbe, vagy esetleg szétkenik a talajon.)A szőrébe ragadt ürüléket langyos vízzel mossa le. Próbáljon vele sok szénát etetni.
Fiatal korban ragadozó életmódot élnek az ékszerteknősök, azonban idősebb korukban egyre több növényi táplálékot is fogyasztanak. A leggyakrabban a következőket szokták fogságban enni: különféle hínárok és vízinövények, békalencse, saláta, pitypang, szőlő, eper, répa, alma, stb.