3286. A kétujjú lajhár vagy unau (Choloepus didactylus)
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
119 merinói, 106 javított valachian, 117 cigája és 48 suffolkot teszteltek. A tünetmentes juhok között, a suffolkban és merinóban volt a legtöbb alacsony szintű veszélyeztetettségű R1 és R2 genotípus, amelyet majd a cigája és a javított valachian fajok követtek.
Úgy érzed rohan az élet? Tanulj a lajhártól, ettől a kedves teremtménytől, mely folyton mosolyogva nézi ahogyan zajlik körülötte az élet.
Dél-Amerikában számos ősi emlősfaj élt, amíg a Panama-földhíd lehetővé tette, hogy a Észak-Amerikai állatok átkeljenek. Ez a nagy amerikai faunacsere, amelynek során a két amerikai kontinens összekapcsolódása révén egyes észak-amerikai fajok megtelepültek Dél-Amerikában, egyes dél-amerikai fajok pedig Észak-Amerikában.
A magyar birkák voltak az e heti hírek középpontjában, amikor kiderült, hogy helyi juhászkutyákat tanítottak meg beszélni.
Kedves macskatartó! ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkeket. Ha bármilyen más kérdésed lenne, ne habozz, írj a Dr. Háziállatnak!
Legvalószínűbb, hogy atkafertőzés. Érdemes a madarat lekezelni olyan készítménnyel, mint például az Ivermectin spot on light. Lokálisan parafinolajjal kellene a "kinövéseket" ecsetelni, ami befolytja a szaruban élősködő atkákat. A kalitot és környékét piretrin tartalmú készítménnyel jól lehet fertőtleníteni.
A leírtak alapján valószínűleg az anya teje lehetett fertőzött valamilyen baktériummal és ez a fertőzött tej okozhatta a kölykök legyengülését és elhullását. Az elkülönítéssel megszűnt a további fertőződés lehetősége, ezért javult a kölykök állapota
Kedves Kérdező! A cicának szinte biztos, hogy anyatejpótlásra van szüksége. Be kellene szerezni megfelelő tejport és 3 óránként itatni. Fontos a hőmérséklet is (infralámpa) a szeme miatt pedig meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
Kedves Gazdi! néhány napja írtam: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/nemetjuhasz-kutyusunk-fuleit-kikezdik-a-legyek/10500/ természetesen ez nem helyettesíti az állatorvosi vizsgálatot