3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosának, mert a sebek lehetnek fertőzés, daganatos megbetegedés, stb. miatt is. HA a sebet magának okozz a macska (véresre vakarja a fülét), akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait tovább fertőzi. A szőrhullásról: A cicákat mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani őket. Házilag nem érdemes kezelni, amíg nem tudja, hogy pontosan mi okozza a tüneteket...
Inkább azt a tojót kellene különtenni,amelyik kevésbé harmonizál a hímmel. Ha a tojó szaporodna, de a hím még nem ivarérett, akkor magtalanok lesznek a tojások.
Kedves Zommbee, a hintát etető hullámost orvoshoz kéni vinni, ezt a választ kapta Rácz Sándor madárszakértőtől: Hullámosunk nem beszél csak eteti a hintáját... A képen nem nimfa van, hanem hullámos papagáj.... 3-4 hullámos kalitka igánye: A leendő volier méretezésekor inkább az elhelyezésre szánt lakásrész mérete, a takaríthatóság, a madártartás során elvégzendő egyéb feladatok szempontjai legyenek mérvadók. Alapszabály, hogy nagy röpde nincs, 2 pár minimális szükségletének, várható szaporulatuk leválasztásig való elhelyezésével egy kb. 50x80cm alapterületű 70cm magasságú kalit már minimálisan elegendő, de sok megoldás létezhet a szekrény mérettől a madárszobáig. Odút legalább még egyet, de inkább kettőt kellene beszerezni, hogy legyen némi válogatási lehetőség, illetve ha a még ki nem repült fiókák mellett a tojó új költést készít elő, akkor azt másik odúba tehesse. A hullámos röpde váza készülhet keményfából is, de a fémváz praktikusabb. Rácsanyagnak megfelel a fonott, aprószemű "pintyháló", de alkalmasabb a 19x19mm-es szemátmérővel készült, legalább 1mm vastag drótból készült pontheggeszett háló. Ha külső elhelyezésre kerülne a röpde, akkor a drótvastagság legalább 1,4mm legyen. hullámos tartásáról itt olvashat >> Hullámos papagáj Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Kedves Gazdi! A leírása alapján csak annyit látok, hogy a cicája központi idegrendszeri tüneteket mutat, amely lehet organikus neurológiai probléma, de lehet epilepsziás tünet is. Nem mindegy, hogy milyen betegséggel állunk szemben, mert a diagnózisnak megfelelően tudunk csak gyógyszerezést előírni. Nagyon sok tünetet mutat a macskája, kiemelnék egyet; pl.: tipikus tünet, hogy ha megrázza a fejét, akkor az oldalára dől. Ilyen esetekben egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálás szokott eredményre vezetni. Mindenképpen javaslom, hogy keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
NEM viselkedési zavar, ha nem az ivaréréssel és a szexuális konkurenciával és a kettőjük közötti rangsorral összefüggő jelenség. IGEN - azonnal ivartalaníttatni, (legalább az egyiket !) majd 4-6 hónap után beállítani a két kutya közötti rangsort.