3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.