3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, annak érdekében hogy megtudjuk, hogy milyen betegség áll, a kutyusán látható fájdalomtünetek hátterében, nagyon részletes belgyógyászati, ortopédiai és neurológiai kivizsgálásnak kellene megtörténnie. Az orvos feladta ahogy a háttérbetegség mibenlétét tisztázza és ennek megfelelően kezelje. Egyéb információk érdekében, a 06209-943157 ügyeleti számon elérhet Üdvözlettel dr. Kiss Gabriella
KEdves Gazdi! A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamilyen allergiáról lehet szó, de nem kizárt egyéb belső eredetű betegség (pl. Herpes, gomba, vagy akár autoimmun is). A pontosabb diagnózis érdekében érdemes lenne egy allergia-vizsgálatot végeztetni a kutyusnál (bőrkaparék-vizsgálattal egybekötve). Sajnos nem csak az embereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. üdvözlettel: Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Kedves Érdeklődő! Az anyát a szülés idejére ajánlatos külön akváriumba tenni, lehetőlegegy szülőketrecbe, ahol búvóhelyet (pl. egy adag jávai mohát) is előkészítünk számára. A frissen született kis guppikat ugyanis szüleik - és az akvárium többi lakója - fel is falhatja. ha nem az anya volt, akkor a tartási körülmények nem ideálisak: deális hőmérséklet: 24-26°C, de elviseli akár a 18-30°C-ot is. Vízkeménység: közepesen kemény, de a nagyon keményet is elviseli. pH: 7 körüli, de a guppi ebből a szempontból is rugalmas. További érdekességek >>
Valószínűleg a fülek végén a régóta tartó sebesedés miatt a szövetek ellenállóképessége már nem megfelelő és az ideiglenes gyógyulást ezért követi újra sebképződés. Bár nem láttam a kutyát és így nehéz véleményt nyilvánítani de én is hajlok a kollégám véleménye felé:a rendellenes szöveteket el kell távolítani és akkor az ép szövetek már képesek lesznek tartósan meggyógyulni
A leírtak alapján elég alaposan kivizsgálták a cicát. Belső sérülés nem okoz fogyást. A belső sérülés veszélye a vérveszteség, vagy a húgyhólyag megrepedése, ami azonnal, de max. néhány napon belül súlyos tüneteket vagy halált okoz. Úgy látom ,jó minőségű táplálékkal is etetik. Megfelelő táplálás mellett fogyást okozhat daganatos megbetegedés, ami nem igazolódott,és fiatal állatban nem is jellemző.Férgességre is gyanakodhatnánk, de egy jól tartott, rendeszeresen állatorvoshoz hordott macska biztosan részesült már többször is parazita ellenes kezelésben.Egy rutin laborvizsgálatba nem tartoznak bele hormonális vizsgálatok. Ha ez nem volt, érdemes lenne ebben az irányban is gondolkodni ( pajzsmirigy túlműködése, mellékvese alulműködése). Nem megfelelő táplálék emésztődés(hasnyálmirigy működési elégtelensége). Nem megfelelő tápanyag felszívódás(, amelyet különböző típusú bélbetegségek okozhatnak, és biopsziás vizsgálattal diagnosztizálhatók .Fokozott tápanyag vesztés a belek betegsége( fehérjevesztéses enteropathya) vagy a vese betegsége ( fehérjevesztéses nephropathya ) miatt. A csökkent tápanyagbevitel is fennállhat, mert Ön is csökkent étvágyat tapasztalt. Érdemes lenne valamilyen étvágy fokozó készítménnyel, vitaminnal próbálkozni. Beszéljék meg mindezt állatorvosukkal.