3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Üdvözlöm. Ezt látatlanban nagyon nehéz megmondani. Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megnézhesse.. megvizsgálhassa és aztán kezelhesse. ÜDv-Éva
Kedves Gazdi! Ez bizony allergiás reakció, el kellene vinni a kutyist egy allergia vizsgálatra! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Először is meg kellene vizsgálni hogy nincs-e valamilyen gyulladás a méhben vagy az emlőkben esetleg a belekben ami az étvágytalanságot okozhatja.Ha ez kizárható akkor B12 vitamint javaslok az étvágy javítására,
A vakarózás a fej rázásával együtt a fülrühösség tünetei. Meg kellene tekinteni mindkét külső hallójáratot és ha szükséges kitisztítani és rühatkák ellen is kezelni.
Az elmondottakból sajnos nem lehet egyértelmű magyarázatot adni macskája tüneteire. A tapasztalt roham több dologra is utalhat, amelyek közül az epilepsziát sem lehet kizárni. Ha évente csak 3-4 ilyen alkalom volt, akkor azzal meg lehet tanulni együtt élni. Azonban egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG választ adhat a kérdésekre. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk: Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (cicákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/