3316. A vakond - rágcsáló, barát vagy ellenség?
A vakond (régiesen vakondok) az egész világon elterjedt kisemlős, de mivel többnyire a föld alatt tartózkodik csak ritkán figyelhető meg.
A vakond (régiesen vakondok) az egész világon elterjedt kisemlős, de mivel többnyire a föld alatt tartózkodik csak ritkán figyelhető meg.
A középkori és a reneszánsz festményeken ábrázolt állatok, a delfin, a majom, a hermelin, a szarvas, a nyúl, a szamár, a teve, a róka és a patkány rejtett jelképek képviselői. A festő ily módon közvetítette titkos gondolatait azok felé, akik értelmezni tudták ezeket a szimbólumokat.
A XIX. században a státus-szimbólum és az előkelő társadalmi réteghez tartozás egyik kifejezője volt a hintó, melynek több típusa is ismeretes és amelyet közlekedési célokra használtak az emberek.
Itt van az első öt helyezett egy online tengeri állatkereskedés eladási statisztikái alapján.
Mennyire befolyásolják a lovak magatartását és viselkedését a külső körülmények? A lovak a szabadban érzik a legjobban magukat, ezért sokkal inkább ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, mint az ember.
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi! Sok mindent nem tudunk: kapott már oltásokat a kiskutya, elkezdték az oltási programját? féreghajtás történt-e már? bolhátlanítás? Mikor vitték haza a kiskutyát? Hogy álltak át az új tápra? stb-stbÍgy javasoljuk, hogy mutassák meg a kiskutyát állatorvosnak.
A kandúr macska gyakorlatilag bármely életkorban ivartalanítható. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (jelölés), ezért az ivarérés előtt, vagyis 4- 6 hónapos életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni. Így ez akár az ivartalanítással akár abba is maradhat. Le lehet spriccelni (vizipisztollyal) akkor nem kapcsolja össze a rossz élményt a gazdival.
Kedves Gazdi! Előfordulhat igen, hogy hiánybetegség. Ezért érdemes kistestű kutyának gyártott szuperprémium tápot adni, amiben minden, számára fontos tápanyag benne van. Ebből is rengeteg van, el kellene menni egy állatoknak kialakított áruházba és ott szétnézni, de akár az állatpatikában is vehet. én is ajánlhatok egyet: Acana Adult Small Breed 340 g - kutyatáp - kistestű felnőtt kutyáknak
Gombás vagy atkás fertőzés lehet a háttérben. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát!