3316. A vakond - rágcsáló, barát vagy ellenség?
A vakond (régiesen vakondok) az egész világon elterjedt kisemlős, de mivel többnyire a föld alatt tartózkodik csak ritkán figyelhető meg.
A vakond (régiesen vakondok) az egész világon elterjedt kisemlős, de mivel többnyire a föld alatt tartózkodik csak ritkán figyelhető meg.
A középkori és a reneszánsz festményeken ábrázolt állatok, a delfin, a majom, a hermelin, a szarvas, a nyúl, a szamár, a teve, a róka és a patkány rejtett jelképek képviselői. A festő ily módon közvetítette titkos gondolatait azok felé, akik értelmezni tudták ezeket a szimbólumokat.
A XIX. században a státus-szimbólum és az előkelő társadalmi réteghez tartozás egyik kifejezője volt a hintó, melynek több típusa is ismeretes és amelyet közlekedési célokra használtak az emberek.
Itt van az első öt helyezett egy online tengeri állatkereskedés eladási statisztikái alapján.
Mennyire befolyásolják a lovak magatartását és viselkedését a külső körülmények? A lovak a szabadban érzik a legjobban magukat, ezért sokkal inkább ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, mint az ember.
Az almacsiga legfeljebb az elpusztult halak teteméből eszik - ahogy szinte az összes hal. A felsorolt halak alapján egy nagyon vegyesen és nem igazán jól társított akváriummal állunk szemben, ha ez kis helyen magas darabszám mellett van, akkor önmagában a stressz is végezhetett a hallal vagy halakkal (azt sajnos nem írta meg, hogy milyen és mennyi hal pusztult és tűnt el), Ha semmit nem talált a hal maradványaiból, akkor az akvárium környékén is érdemes lehet alaposabban körülnézni... A felsorolt halak közül egyébként a xifók és a szumátrai díszmárnák hajlamosak a csipkelődésre illetve egyes algaevő-fajok is ilyen méretben agresszívak lehetnek, azonban ha ezek miatt pusztul el egy hal annak előjele szokott lenni, a csipkedett halon látszik a szakadozott úszó illetve, hogy bújkál, a csipkelődős halak is inkább a stressz által, mint fizikailag végezhetnek egy hallal, ezért is nagyon fontos a megfelelő társítás és az akvárium lakóinak egészségi állapotát rendszeresen ellenőrizni.
A Brachypelma vagans, vagy mexikói vöröspotrohú madárpók, azon madárpókok közé tartozik melyek a zavarás esetén (vagy bármikor mikor fenyegetve érzik magukat), az utótestükről csalánszőröket rugdosnak a támadó felé. Ezt a magatartást a külföldi hobbitársadalom "bombázásnak" nevezi. A szőrök a bőrre kerülve égető érzést, a szembe kerülve pedig gyulladást okozhatnak. Pont ezért a védelmi fegyver miatt az ilyen pókok mérge viszonylag gyenge. Az, ha az ön pókja már a teljes potroháról lerugdosta a szőrt, azt jelzi, hogy kicsit "túl sok" figyelmet szentelt neki az utóbbi időben. Ez egyébként komolyabb problémát nem okoz a póknál, a következő vedlésnél minden szőre újból meglesz majd. Tanácsként azt tudom javasolni, hogy ne nyúlkáljon ennyiszer a terráriumába, ne nézze meg naponta 20szor hogy "minden rendben van-e". A pókok (akárcsak a legtöbb hobbiállat" szereti ha békén hagyják őket.
Lehet viselkedésprobléma (tehát pszichés eredetű) rendellenes étvágy,de lehet valamilyen eddig ismeretlen szervi megbetegedés következménye is. Mindenképpen javasolnám a kivizsgáltatást. Csak néhány példa,ami miatt lehet rendellenes étvágy: vérszegénység,pajzsmirigy megbetegedés,mellékvese kóros működése,májbetegségek,emésztőenzim hiány,cukorbetegség,nem megfelelő táplálék emésztés illetve felszívódás, stb. Mindezek kiszűrésére mindenképpen kellene vérlabor vizsgálatot,bélsárvizsgálatot csináltatni.szükség esetén röntgen,hasi ultrahang vizsgálat is szóba jöhet,mert előfordulhat bélelzáródás is a kóros idegen anyag felvétel következtében. Ha szervi bajt nem találnak a cicánál,akkor a pszichés problémáját kell kezelni,aminek megállapítása nem egyszerű dolog,de van lehetőség a megoldására.
Elképzelhető hogy a viszketést próbálja így enyhíteni. Ki kell venni a cipőt és bőrre cseppenthető gomba és atkaölő szerrel kezelni.
Egyrészt a jelenség mögött az lehet hogy a kutya elkényeztetése, ´elemberesítése´ olyan hatással van a kutya dominanciájára, amelyből eredően nem tűri a testkontaktust Másrészt lehet túlzott terület-, személy-, tárgy védelem jelensége is. Csak a helyszín és a kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet érdemi tanácsokat adni.