3321. Ártalmatlan francia kígyók
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Mi a huszadik század legnagyobb felfedezése a korall zátonyokról? Miközben a válasz számos vita tárgya volt, Svein Fossa és Alf Jacob Nilsen „A modern korallzátony akvárium" című könyv szerzői úgy gondolják, hogy a legnagyobb felfedezés a zooxanthellae és a korall közötti szimbiózis. Ennek a szimbiózisnak a megértése, még ha alap szinten is, nagyon fontos lépés az olyan akvaristáknak, akik korallokat tartanak.
Nincs kedved kutyát vagy macskát tartani? Miért nem próbálsz ki egyet az alább felsorolt állatok közül ...
India nemzeti jelképei gazdag kulturális örökségét és hagyományait szimbolizálja.A nemzeti jelképek az ország identitását és gazdag kulturális örökségét jelkézezik. Az elnyugatiasodott világban, ezek tartják életben az ősrégi hagyományokat és hiedelmeket.
Bár sokan közülünk összetévesztjük az aligátorokat a krokodilokkal, ők mégis különböző rendszertani besorolásba tartoznak.
Mit egyen a kiskutya? Junior tápot, tejtermékeket (pl. túró), esetleg vitamin is jöhet.
A leírtak alapján az asztmát nem tartom valószínűnek,egy jó kis torokgyulladást annál inkább.A fuldoklás szerű levegővétel a torokváladék megszaporodása miatt alakulhat ki.Annyira nem súlyos betegség ami azonnali ellátást igényel,ha holnap látja az orvos akkor is meg fog gyógyulni.
Kérdés, hogy a maradandó fogai kinőttek-e, és utána hullottak ki, vagy csak a tejfog esett ki, és nem nőtt maradandó fog utána. Állatorvosa segít majd megállapítani, hogy a kettő közül melyik történt.
Amit leírtak, az alapján azt lehet feltételezni, hogy a kutyájuk pár másodpercre olyan állapotba került, amikor gyakorlatilag összeomlott minen életfunkciója. Nagy szerencse, hogy magától újraindultak. A jelenség oka vélhetően a hirtelem terhelés volt, amit nem bírt ki a keringése és a légzése. Innentől kezdve azonban már semmi érdemlegeset nem lehet vizsgálatok nélkül mondnai, mert bármi csak találgatás lenne. A nagyon alapos kivizsgálása természetesen indokolt, addig pedig kíméljék őt.
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. Ha hosszabb ideig sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni. Nyugodt, kiegyensúlyozott bánásmóddal madarunk könnyen szelídíthető. Ez türelmet és sok figyelmet igényel. Kezdetben kalitkája mellett beszéljünk hozzá türelmesen. Ha a kezünkben tartott eleségért már odajön, elértük az első eredményt. A következő lépés:kezünket behelyezzük a kalitkába úgy, hogy elég mozgásteret hagyjunk az állatnak. Kalitkán belül etessük kézzel, szoktassuk hozzá kezünkhöz, ültessük ujjainkra. Ha elérkezettnek látjuk az időt a röptetéshez, húzzuk be a függönyöket, hogy ne repüljön az ablaknak. Legcélszerűbb, ha az ujjunkon ülő madarat óvatosan mi emeljük ki a kalitkából. Mindig óvakodjunk a hirtelen, ijesztő mozdulatoktól és az állat megszorításától!