3321. Ártalmatlan francia kígyók
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Mi a huszadik század legnagyobb felfedezése a korall zátonyokról? Miközben a válasz számos vita tárgya volt, Svein Fossa és Alf Jacob Nilsen „A modern korallzátony akvárium" című könyv szerzői úgy gondolják, hogy a legnagyobb felfedezés a zooxanthellae és a korall közötti szimbiózis. Ennek a szimbiózisnak a megértése, még ha alap szinten is, nagyon fontos lépés az olyan akvaristáknak, akik korallokat tartanak.
Nincs kedved kutyát vagy macskát tartani? Miért nem próbálsz ki egyet az alább felsorolt állatok közül ...
India nemzeti jelképei gazdag kulturális örökségét és hagyományait szimbolizálja.A nemzeti jelképek az ország identitását és gazdag kulturális örökségét jelkézezik. Az elnyugatiasodott világban, ezek tartják életben az ősrégi hagyományokat és hiedelmeket.
Bár sokan közülünk összetévesztjük az aligátorokat a krokodilokkal, ők mégis különböző rendszertani besorolásba tartoznak.
Ha ilyen régóta húzódik ez a dolog, ideje lenne egy vér labort és egy bélsár mikrobiológiai és parazitológiai vizsgálatot csináltatni. Amennyiben ezek a vizsgálatok negatív eredményt adnának,lehetőség van a bélből való biopsziás mintavételre is, ami pontos diagnózist ad, ha a belek megbetegedése okozza a tüneteket.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.
Érdemes az egész akváriumot áttakarítani (a dekorációkat pedig kihagyni az újonan telepített akváriumból egyelőre!), és újratelepíteni. Egyelőre csak ezt az egy lehetséges okot tudom gyanítani, ugyanis az Ön által tartott halak nem tartoznak a "kényes fajok" közé. Az akváriumban a vizet érdemes hetente egyszer cserélni. A forralás sokkal jobb megoldás, mint a víztisztító tabletták adagolása a csapvízhez (mint pl. a kristályvíz tabletta). Egyéb hasznos infó: A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Szia! Hízó tápot a takarmány gyártóktól lehet beszerezni, mert állatboltban nem találhatóak meg - legalább is remélem- mert hobbi nyulaknak nem jók ezek a takarmányok. Mit ért ez alatt hogy nem akarnak hízni, mennyit gyarapodnak hetente?
Kedves Gazdi! Így, látatlanban nem tudom megítélni, hogy a kollégám helyes dózist javasolt-e, de a nyugtatószerek hatása elnyújtott lehet. Ha aggasztó a kutya állapota, jelentkezzenek vele állatorvosuknál! Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor