3336. Állateledel: Finomenális ételek macskáknak
Cicáink etetése sokszor okoz nekünk fejtörést, bár az előre gyártott, készen kapható macskaeledelek megfelelnek kedvenceink ízlésének és igényének. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?
Cicáink etetése sokszor okoz nekünk fejtörést, bár az előre gyártott, készen kapható macskaeledelek megfelelnek kedvenceink ízlésének és igényének. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?
Magyarországon az állatvédelmet elősegítő törvénykezés gyermekcipőben jár még csupán, míg külföldön több helyen is már letöltendő börtönbüntetéssel sújtják mindazokat, akik kárt mernek tenni egy állatban - legyen az egy kutya, macska, vagy akármilyen haszonállat.
Odút kihelyezni soha nincs késő, akár nyár közepén is érdemes erre időt szánni, mert az énekesmadarak évente akár háromszor is költhetnek.
A magyar gyerekek többsége ugyan nem tartja szimpatikus állatnak a viperákat, de nem is fél tőlük és fontosnak tartja hazai védelmüket – derül ki abból a felmérésből, amelyet bécsi egyetemisták készítettek a Rákosi vipera védelmi program munkatársaival együttműködve.
Miért vannak emberek akik szeretik a kutyákat ? Miért vannak emberek akik utálják ? Emberek akik olyan szoros kötelékben (falkában?) élnek kutyáikkal mint egyetlen embertársukkal sem. Emberek akik társadalmi- politikai- szociológiai tehetelenségükben hatalmuk vagy erejük kiéléséhez már embertársat nem találnak, ezért erre csak egyetlen egy élőlényt, - egy kutyát, - tartanak alkalmasnak.
Ha nem tüzel, akkor nem lett vemhes sem. Viszont az elképzelhető, hogy tüzel, csak nincs látható nyoma, tehát nem "csepegtet". Mikor tüzelt utoljára a kutyád? Ha nemrég, akkor valóban nem valószínű, hogy most is tüzel. Ha biztosra akarsz menni azzal kapcsolatban, hogy vemhes-e, vidd el állatorvoshoz.
Nem, nincs összefüggés.
Lidocain spray-vel esetleg be lehet fújni előtte,de hatása nem valami erős. Az injekciós változat pedig csak állatorvos közreműködésével használható. Egyébként a szúrás és a lidokain csípős hatása kellemetlenebb lehet,mint az a pillanat,míg lehúzza a lógó karmot. Nem okoz elviselhetetlen fájdalmat,és csak pár pillanatig tart. Az is jobban fáj,ha a sérült karom beleakad valamibe vagy a folyamatos nyalogatással mozgatja a kutya.
A kutyák nagyon könnyen kapnak hasmenést, ehhez legtöbbször semmi különösebb ok nem szükséges. Ha csak átmeneti gyomorrontás, vagy bélhurut áll a háttérben, akkor ez az állapot 2-3 nap alatt elmúlik magától. Ha azonban már hosszabb ideje gond van, akkor mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatra szorul a kutya, mert a komolyabb kategóriájú hasmenések esetében számtalan ok jöhet szóba, amit így nem lehet megítélni látatlanban. Javaslom, hogy keressenek fel állatorvost a kutyával!
Mindenképpen azt javaslom, hogy vagy vigyék állatorvoshoz vagy adják állatkertbe, vadasparkba, ahol értenek hozzá és ellátják a süni lábát, és általánosságban ellátják, parazita és kullancsmentesítik. Ha rosszul forr össze a lába nem tud visszatérni a természetbe. Az állatkertekben viszont ha így is alakulna még is a fajtársaival élhetne neki megfelelő környezetben. Aludni minden süni elég sokat alszik, főleg nappal, éjjel aktívak. Nem tudom mit kapott enni, lehet nem szereti amit adtak neki. Tejet tilos, mert laktóz érzékenyek. Nagyon szeretik a lisztkukacot ( az állateledeleseknél általában kapható ), kaphat gyümölcsöt ha megeszi és nagyon szeretik a kemény tojást és a főt húst is. Semmi fűszereset.