3371. Megviseli-e a házikedvenceket az óraátállítás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Március 26-án a Föld Órája kezdeményezésben rekordméretű részvételre számítanak. Emberek százmilliói kapcsolják le szombaton este fél kilenckor egy órára a villanyt.
A vörös pandák, vagyis a "kis macskamedvék" a Himalájában levő mérsékelt övi erdőkben élnek, mintegy 1500 méteres tengerszint feletti magasságig.
Budapest, 2011. március 23. – A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolájának példaértékű támogatása még szélesebb körben folytatódik, hiszen az eddig összegyűjtött adományokhoz egy különleges online aukció keretében most bárki hozzátehet és megnyerheti az RTL Klub és a Class FM által felajánlott fantasztikus relikviákat.
Sok gazdi tapasztalja, hogy tavaszra vadászgörénye ivaréretté vált. A nőstény vadászgörény tüzelni kezd (megduzzadt péra), míg hím görénynél megjelennek a herék.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!