3371. Megviseli-e a házikedvenceket az óraátállítás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Március 26-án a Föld Órája kezdeményezésben rekordméretű részvételre számítanak. Emberek százmilliói kapcsolják le szombaton este fél kilenckor egy órára a villanyt.
A vörös pandák, vagyis a "kis macskamedvék" a Himalájában levő mérsékelt övi erdőkben élnek, mintegy 1500 méteres tengerszint feletti magasságig.
Budapest, 2011. március 23. – A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolájának példaértékű támogatása még szélesebb körben folytatódik, hiszen az eddig összegyűjtött adományokhoz egy különleges online aukció keretében most bárki hozzátehet és megnyerheti az RTL Klub és a Class FM által felajánlott fantasztikus relikviákat.
Sok gazdi tapasztalja, hogy tavaszra vadászgörénye ivaréretté vált. A nőstény vadászgörény tüzelni kezd (megduzzadt péra), míg hím görénynél megjelennek a herék.
A szuka hasának mérete növekedik, az emlők megduzzadnak (kb 5. héttől) vemhesen. 59-63 nap a vemhesség. 6 hetes korukig szopnak a kicsik, elválasztásuk is ezután javasolható. Nagyjából 3 hetes korban kezdenek el járni a kölykök.
Egy ilyen súlyos döntést meg kell alapozni. A légzési nehézség lehet keringési eredetű (szív), és ez elég jól kezelhető, vagy rosszabb esetben az emlődaganat tüdőbeli áttéte miatti tüdőszövet károsodás miatt. A mozgás probléma lehet gerinc-, csípő- vagy más ízületi eredetű, ami megint csak kezelhető. Az említett panaszokra csak néhány okot említettem, és ezeket ki kellene vizsgálni! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A kutyusával kapcsolatban leírt tünetek oka nagyon sok lehet, egyéb információk hiányában csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen kórkép hátterében lehetnek belgyógyászati, vagy központi idegrendszeri kórok. Először a belgyógyászati hátteret kellene kizárni, vérvétel, mellkas röntgen, szív-ultrahang vizsgálattal. Ha egyéb tünetek is társulnak a jelenséghez akkor könnyebb a diagnosztikai munka, ezek hiányában nem tudok érdemben segíteni. A spontán jelentkező zihálás, fuldoklás, köhögés nagyon komoly tünetcsoport, akkor is, ha ritkán jelentkezik. Dr Kiss Gabriella
A kutyáknak bűzmirigyük van.
Remélem, azóta helyrejött a kutyus.