3371. Megviseli-e a házikedvenceket az óraátállítás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Március 26-án a Föld Órája kezdeményezésben rekordméretű részvételre számítanak. Emberek százmilliói kapcsolják le szombaton este fél kilenckor egy órára a villanyt.
A vörös pandák, vagyis a "kis macskamedvék" a Himalájában levő mérsékelt övi erdőkben élnek, mintegy 1500 méteres tengerszint feletti magasságig.
Budapest, 2011. március 23. – A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolájának példaértékű támogatása még szélesebb körben folytatódik, hiszen az eddig összegyűjtött adományokhoz egy különleges online aukció keretében most bárki hozzátehet és megnyerheti az RTL Klub és a Class FM által felajánlott fantasztikus relikviákat.
Sok gazdi tapasztalja, hogy tavaszra vadászgörénye ivaréretté vált. A nőstény vadászgörény tüzelni kezd (megduzzadt péra), míg hím görénynél megjelennek a herék.
Vannak, akik igen súlyos mértékben allergiásak az állatszőrre. Volt olyan állattartó házaspár ügyfelem, ahol a férj nagyon érzékeny volt a macskaszőrre (kutyájuk volt). Eleinte, amikor beléptek, és a váróban macska volt, a férj szeme azonnal könnybe lábadt, és szipogni kezdett, mert az orra is váladékozni kezdett. Szó szerint kimenekült a rendelőből. Azóta a férfi nem jött be a rendelőbe. Amennyiben a kolléganője hasonlóan erősen érzékeny, az Ön ruháján található, a kutyáról származó láthatatlan szőr vagy por is kiválthatja nála az allergiás tüneteket. Azonban egyáltalán nincs kizárva, hogy a munkahelyükön van valami olyan allergén (pl. poratka, virág pollen, parfüm, tisztítószer, egyéb vegyi anyag, stb. ), ami felelőssé tehető a tünetek kialakulásáért. Én utóbbiakat tartom valószínűbbnek.
Ha nem akarja, hogy szenvedjen, és elveszíteni sem szeretné, vigye el egy sürgősségi kisállatklinikára! A leírt tünetek alapján elhamarkodott lépés volna diagnózist felállítani.
Szedhető. Az állatorvos vizsgálattal megállapította a diagnózist és ez alapján a kezelést. Célszerű az utasításait követni- mivel ő látta az állat állapotát- minden bizonnyal a legjobb megoldást választotta a javulás érdekében.
Nem okoz problémát az időskori kombinált oltás. Nem hiszem, hogy összefüggés volt az ismerős kutyájának oltása és tragikus esete között...
Igen, lehet beteg, de dugdoshatja olyan helyre is ahol ledörzsöli a szőrt (láttam már olyat). A helyedben elvinném állatorvoshoz, ő meg tudja nézni közelről, és ki tudja deríteni mi lehet baj.