3371. Megviseli-e a házikedvenceket az óraátállítás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Hétvégén a nyári időszámításra átállva egy órával kevesebbet alhatunk majd, amely megviseli az emberei szervezetet. Vajon kedvenceinkre miként hat az átállás?
Március 26-án a Föld Órája kezdeményezésben rekordméretű részvételre számítanak. Emberek százmilliói kapcsolják le szombaton este fél kilenckor egy órára a villanyt.
A vörös pandák, vagyis a "kis macskamedvék" a Himalájában levő mérsékelt övi erdőkben élnek, mintegy 1500 méteres tengerszint feletti magasságig.
Budapest, 2011. március 23. – A Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolájának példaértékű támogatása még szélesebb körben folytatódik, hiszen az eddig összegyűjtött adományokhoz egy különleges online aukció keretében most bárki hozzátehet és megnyerheti az RTL Klub és a Class FM által felajánlott fantasztikus relikviákat.
Sok gazdi tapasztalja, hogy tavaszra vadászgörénye ivaréretté vált. A nőstény vadászgörény tüzelni kezd (megduzzadt péra), míg hím görénynél megjelennek a herék.
Nagyon sajnálom, ami történt! Minden altatással járó beavatkozásnak (nagy) kockázata van. Ez fokozottan érvényes a kis testtömegű rágcsálókra és madarakra, aminek oka a kis testméret és a fokozott sokk- és stresszérzékenység! Az is előfordulhat, hogy ébredezés közben a fellépő műtéti fájdalom miatt (ez szintén sokkos állapotot idézhet elő) pusztul el. A "rutinműtét" kifejezés magára a műtéti technikára érvényes, de az altatás kockázatával szinte mindig (minden állatnál) számolni kell, még a korszerű altatószerek mellett is.
Nagyon sajnálom, ami történt! Biztos, hogy hiányzik a malacnak a barátja, hiszen hosszú időt tölthettek együtt, megszokták és megszerették egymást. A tengerimalac is "szociálisan érzékeny" állat, szüksége van a társas kapcsolatokra (emberrel, állattal egyaránt). Azt javasolnám, hogy kis idő elteltével lehetne venni mellé egy társat, akivel lassan, fokozatosan kellene összeismertetni.
Nagyon sajnálom, ami történt. Minden állat esetében igaz, hogy új jövevényt fokozatosan célszerű szoktatni a korábban már meglévő társakhoz. A tengerimalac érzékeny, társas lény és biztos nem tesz jót neki, ha folyamatosan "veszekednie" kell valakivel és nem tud elmenekülni! Azt azonban, hogy pontosan mi okozhatta a malac halálát, így a távolból nem lehet megmondani.
A felpuffadás mindig nagyon veszélyes tengerimalacoknál és sajnos gyakran előfordul. Idejében kezdett kezelés segíthet rajta. Mivel ugyanazt a takarmányt kapja folyamatosan, nem lehet így a távolból megmondani, hogy pontosan mi okozhatta a problémát. A kezelő állatorvosa biztosan több és pontosabb információt tud nyújtani ez ügyben.
Látatlanban ezt nehéz megmondani. Javaslom, hogy mutassa meg az ellátó állatorvosnak. Ha továbbra sem javulna a malacka állapota, bejelentkezés után keressen fel a SanaVet rendelőben.