341. MISKOLCI ÁLLATSEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Öt évvel ezelőtt egyik kollégám mesélt egy olyan kis rágcsálóról, aki sorban mindenkivel kikezdett a családban. Tudtam, nekem ilyen kell!
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
Szlogenjük: Menteni, ami menthető! A miskolci Spider Mentőcsoport segít a természeti katasztrófák, vizi- és közúti balesetek bajbajutottain. Videón a kutyák és gazdák.
Maláj tornyoscsigaA háza színezete csíkos, hosszúkás csúcsban végződik, és teljesen zárható. Az egyik legjobb algaevő és koszeltávolítók, mivel ormányos szájukkal könnyedén hozzájutnak az ennivalóhoz, bárhol is legye az, csak nagyon ritkán tesz kárt a növényekben. Ha kevés a táplálék az aljzatba fúrják magukat, így segítenek az aljzat szellőztetésében is. A kúpos csigák váltivarúak, így önmagukat is meg tudják termékenyíteni, elevenszülők, 2-3 hetente 3-4 kicsit hoznak a világra. A csigák a megtermékenyített tojásaikat egyfajta szülőzacskóban tartják, és a megtermékenyítés után kb. 10 nappal jönnek világra a kis csigák. A fiatal kúpos csigák a vízfelszínen lebegve kutatnak élelem után. Ekkor még olyan kicsik, hogy fent tartja őket a vízfelhajtóereje. A házuk kemény, mivel kivonják az ásványi anyagokat az aljzatból. Nappal rejtőzködő életet él többnyire az aljzatban fúrja magát, vagy az aljzaton vannak, éjszaka viszont felmásznak, ekkor lehet őket megfigyelni a felszín közelében. A megfelelő tartási körülményeket sok kis csigával hálálják meg, 2-3 hetente akár 3-4 kicsit is szülhetnek, jól lehet a szaporodását kontrollálni. Jó vízminőséget igényel. 24-28°C-os vízben érzi magát a legjobban. A víznek nem kell túl lágynak lennie, mivel a háza lyukacsossá válik. A sérülésveszély miatt nem lehet a vízben éles vagy durva kő. Igényes a víz minőségére, rossz minőségű vízben a felszínre jöhetnek, vagy tömegesen elpusztulhatnak.
Kedves Timi! A szoptatás két hétig tart, ekkor a kisnyulak már megpróbálnak szilárd táplálékot is fogyasztani. A harmadik héttől előmerészkednek a fészekből. Kisnyuszik táplálása >> Mivel és hogyan etessük a nyulat? >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >>
Adagolásnak megfelelő az 1g/1l ivóvíz legalább 5 napon keresztül. Érdemes lenne a teljes állományt kezelni.
Ha 2 napon belül nem ürült ki a széklettel akkor gyorsan állatorvshoz kell vinni,mert ha esetleg bélelzáródást okoz annak nagyon súlyos következménye lehet.
Nem itatnám vele az állataimat, de azt javaslom, próbálja meg felvenni a kapcsolatot az Országos Állategészségügyi intézet toxikológiai osztályával, és kikérni az ő véleményüket.