341. MISKOLCI ÁLLATSEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Öt évvel ezelőtt egyik kollégám mesélt egy olyan kis rágcsálóról, aki sorban mindenkivel kikezdett a családban. Tudtam, nekem ilyen kell!
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
Szlogenjük: Menteni, ami menthető! A miskolci Spider Mentőcsoport segít a természeti katasztrófák, vizi- és közúti balesetek bajbajutottain. Videón a kutyák és gazdák.
Kedves Gazdi! Jó lenne a szívét is megvizsgálni (ultrahanggal), mert ebben a korban már ez is súlyosbíthatja a köhögését és akkoregyéb gyógyszeres kiegészítés válik szükségessé. A kórjoslatról csak ez után lehet beszélni. A szteroid hosszávon elég sok mellékhatást okozhat, de mindig mérlegre kell tenni a várható állapot javulás mértékével arányosan. Mert szenvedni nem szabad hagyni az állatkát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek és állapot alapján sok jóval sajnos már nem tudom kecsegtetni! Talán, ha hamarabb - az egyetemi diagnózis felállítása után - kérte volna a segítségem, talán(!) még több esélyünk lett volna ... Az okát ennyi információ alapján, amit leírt, nem lehet tudni. Ahhoz egy nagyon alapos állapotfelmérés lenne szükséges, évekre visszamenőleg, hogy mi történt a kiskutyával az élete során. Ha az eddigi gyógyszerek sem segítettek rajta, és csak szenved, azt már nem biztos, hogy kellene hagyni. DE! Erről a kérdésről csak Önök hozhatják meg a döntést. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel nem láttam a sebet, ezért nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, lehetséges-e újra összevarrni. Ha bizonytalan, akkor mutassa meg egy másik kollegának is...
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik (ez kb. 5 hónap), de egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik. Az ellés közeledtét az állat viselkedésének megváltozása és péra erős megduzzadása, kipirosodása jelzi. Amikor a kecske már nyugtalan és nyögdécsel, valamint rövid időközönként ürít, akkor általában már nagyon közel van az idő. Az ellési folyamat a szülőcsatornát tágító vízhólyag megjelenésével kezdődik.
Látatlanban nem biztos, hogy így van, de szerintem. Amikor rászorít a fogóval a karomra. A külső réteg repedezését látja. Az normális jelenség. Le is szokott potyogni, alatta ott az új, ép karom. Ha nem így van, akkor valamilyen bőr-szőr kondicionáló vitaminos táplálékkiegészítőt kapjon 1-2 hónapig. Állatpatikában ajánlani fognak jó készítményeket.