3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Kedves gazdi, Valószínűleg egy gennyes tályog keletkezett a cica nyakbőre alatt, fusson el a cicával az állatorvosához!
Kedves Mónika! A rendellenes testtartás egy idegrendszeri tünet, aminek sok oka lehet. Feltétlen meg kellene mutatni állatorvosnak a cicát!
Kedves Eszti! Elképzelhető, hogy gombás bőrfertőzése van. Meg kellene mutatni az állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A mozgáskoordinációs zavarok utalhatnak komoly betegségre, nem szabad az idős korra fogni, ráadásul idős malacnak 5 éves kortól mondjuk a malackákat. Javasolt lenne minél hamarabb, lehetőleg 1 napon belül elvinni állatorvoshoz! Tapasztalataim szerint, ha a hátsó rész erőtlen, nehezen használja, lóg a lába, néha tud menni, nagyon sokat fekszik, komoly kalciumhiány tünete is lehet. Ilyenkor érzékenyebb a simogatásra, szívesebben berreg, de ez nam az öröm miatt van, hanem deréktól lefelé érzékenyebb szintén a kalciumhiány miatt. Ha ez a helyzet, leghatásosabb állatorvostól kalcium injekciót kérni, és utána otthon biztosítani a kalcium ellátást. Ha semmiképp nincs hetőség állatorvoshoz vinni, kalciumos emberi vitaminkészítményt pl. pezsgőtabletta 1/10-ét 1-2 ml vízben feloldani, és patikában kapható 2 ml-s fecskendővel szájon át beadni. Naponta egyszer 5-6 napig. De szájon át a vitaminok kevésbé hatékonyak, nem biztos, hogy ez önmagában elég. A kalcumhiány hosszú idő alatt alakul ki, ezért ha meggyógyul a malacka, érdemes lenne lucernás malacfalatkákat venni (a lucerna jó kalcuimforrás) pl. Vitakraft Nibble Rings karika vagy egyéb, és naponta 4-5 karikát bevezetni a táp mellé az étrendjébe. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Üdvözlöm, Ékszerteknősökben ritkák a férgek, és általában nem színesek... szerintem ez inkább valamilyen vizi lárvája egy rovarnak... Szerintem emiatt nem kell izgulni... Üdv-Éva