3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Kedves Ilona! Amennyiben azt szeretné tudni, hogy honnan lehet beszerezni az Ön által kiválasztott homeopátiás készítményeket, akkor a Pharma Expresszt (Európa Patika) ajánlom: http://www.pharmaexpressz.hu/ Levelében ugyan nem írta meg, hogy milyen homeopátiás készítményeket szeretne kedvencének adni, de fontos tudnia, hogy egy előrehaladott daganatos esetben a terápia összeállítása igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” módon képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy ilyen kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ha további kérdési lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
A cicája galandférges. Emellett bolhás, vagy bolhás volt, mert ennek a féregnek a bolha a köztigazdája. Sürgősen vigye a cicát állatorvoshoz, aki szélesspektrumú féreghajtót fog neki adni. A biztos, ha az állatorvos beadja a cicának. Mellé bolhairtást is végeztessen. Vigyázat! Vannak kényelmes tarkóra csöppenthető készítmények,a melyek bélférgek és bolha ellen is hatnak, de nagy részük galandférgek ( Echinococcus) ellen nem hatékony. A készítmény leírásában olvassanak utána. A kezelést KÉT HETENTE meg kell ismételni több alkalommal. FIGYELEM! Ez a bélféreg emberben súlyos megbetegedést okozhat. Javaslom, hogy háziorvosával megbeszélve végeztessenek bélsárvizsgálatot a családtagoknál, és szükség esetén Önök embernél használható gyógyszert fognak kapni. A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel Milyen időközönként kell féreghajtani a kutyát?
A leírás alapján húgykövesség okozza a problémát. A vékony húgycsőben ürülő apró homokszemcsék sértik a nyálkahártyát és néha a húgycső vágében összetömörülve elzáródást is okozhatnak. Ajánlom hogy húgykövesség elleni pasztát vagy urinary tápot etessen a macskával. Célszerű az így kialakult gyulladást is kezelni, ezt beszélje meg állatorvosával. Hogyan gyógyítsuk a macska húgykövességét? Hogyan végezzük el otthon macskánk FUS vizsgálatát?
Kedves Leila! Teljesen normális, hogy egy frissen operált végtagot még teljesen nem használ a kutyus, a kontroll vizsgálatnál a kolléga úgyis megvizsgálja újra és elmond minden lehetséges opciót. Addig is azt javasolnám, hogy mindenképp kíméljék, ne ugráljon, ne végezzen intenzív mozgást, mozgáskorlátozás szükésges. Üdvözlettel, Fux Attila Leváló csont-porcgyulladásos betegség (osteochondritis dissecans-OCD) kutyáknál Talpraállították a lebénult kutyát Amikor a kutyának fáj a mozgás - a csont artritisz és kezelése
A kezelő állatorvossal kellene megbeszélni mindenképp a lehetséges megoldást. Ha valóban angolkór (képek alapján ez is lehetséges) akkor csonterősítő, és D-vitamin kiegészítés szükéges hosszabb távon. Ha mégsem javul az állapota a kiskutyának, akkor további vizsgálatokra lesz szükséges( RTG, egyéb) Üdvözlettel, Fux Attila Érdemes elolvasi az alábbi kérdés-válaszokat is: Mitől alakul ki az angolkór és hogyan lehet gyógyítani? Milyen prémium táppal etessem a kutyám?