3466. Bemutatjuk a kis földimalacot (Orycteropus afer)
Egyesek szerint gusztustalan, mások szerint pedig a legaranyosabb állat a földimalac. A tampai állatkertben bemutatták a nyilvánosság előtt az újszülött földimalacot.
Egyesek szerint gusztustalan, mások szerint pedig a legaranyosabb állat a földimalac. A tampai állatkertben bemutatták a nyilvánosság előtt az újszülött földimalacot.
Simon’s Cat sikertörténete 2008-ban kezdődött a Cat Man Do című klippel, amely után egymást követték a történetek a kis pufók és rosszcsont, kézzel rajzolt cicáról.
Nemrégen olvashatták cikkünket a verekedő kutyákról. Komoly probléma ez, és nagyon veszélyes lehet , ha nem megfelelő módszerrel próbáljuk meg szétválasztani a felbőszült ebeket.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete idén is futásra invitálja a négylábúakat és lelkes gazdáikat.
Lezárult a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) internetes szavazása a 2012-es év madaráról.
A gyógyuló, pörkösödő sebek viszketnek. Ezért vakarják azokat az állatok. A fül különösen érzékeny, az ott keletkező sebek fokozottan izgatják őket. A gyógyuló sebek kivakarását - különösen macskán - nem könnyű megakadályozni. A védőgallér alkalmazása eredményes lehet, de nem árt tudni, hogy azt a macskák sokkal rosszabbul viselik, mint a kutyák. Ráadásul addig, amíg viseli az állat a gallért, bent kell tartani, mert a gallér miatt a szabadban balesetet szenvedhet. Mindenesetre jó lenne az állatot állatorvosnak is megmutatni, mert a szakadozott szélű, vagy fertőzött sebek lassabban, rosszabbul gyógyulnak.
Ha az a kenőcs sem segített, akkor feltétlen keressen fel egy másik, esetleg ezen a területesen jártasabb állatorvost, hogy megvizsgálhassa a szemét. Létezik rá segítség, de ehhez látni kell az esetet.
Általában 4.500 és 8.500 Ft forint között végzik a beültetést, de sok rendelőben akciós árakat is kínálnak, pl. ha az oltásokkal együtt kéri a gazdi a chipezést.
Lehet, hogy egy egyszerű gyógy- vagy kutyasamponos fürdetés is segíthet, de az is lehet, hogy valamilyen bőrbetegsége van, esetleg bolhás. Vidd el állatorvoshoz!
Elsőként a bizalmatlanságát, félelmét kell eloszlatni, vagyis kerülni kell a madár megfogását, kergetését. A szelídüléshez legkönnyebben a "hasukon keresztül" vezet az út. Kedvelt eleséget, például fürtöskölest lehet neki kézből kínálgatni. Amikor már elfogadja, a következő lépés, hogy kézről egye a csemegét, amit csak akkor ér el, ha az elé tett kézre feláll. A szelídítés további stációi egyedfüggő türelemjátékok. Amikor már kialakul a bizalom, akkor a madárka már magától keresi a gazdi társaságát.