3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Ha 7-8 évesnél fiatalabb a hím hullámos, akkor a viaszbőrének állapota atkafertőzésre is utalhat. A tojón ez nem látszik, legalábbis a kép minősége nem adja vissza. Egy Ivermectin spot on kezelést mindenképp érdemes elvégezni, márcsak prevenciós célból is. Állatorvost is felkereshet, de a kezelést önmaga is elvégezheti, ha egy állatpatikában megvásárolja az Ivermectin spot on light készítményt, amiből 5-6 cseppet kell a madár tarkójának csupasz bőrfelületére cseppenteni. Ezzel biztosan megakadályozza, mind a külső, mind a belső élősködők jelenlétét. Ha nincs lehetőség visszafertőzésre (nem kerülnek más madarak a közelükbe, másik madártartó csak megfelelő higieniás előkészület után közelíti meg őket), úgy egy életre megoldotta az élősködőmentesítést.
A hullámosok többsége elfogadja a felkínált párt. Ha nem gépkocsival tervezték hazavinni az új madárkát, akkor várjanak a vásárlással pár napot, míg jobb idő lesz. A megfelelő szállítódobozról a legtöbb kereskedésben gondoskodnak. Kevesebb probléma merülhet fel, ha odahaza ismerkedik össze a hím az új tojóval. Összeengedés előtt, miután a tojó túl van a prevenciós kezeléseken, érdemes külön kalitba, de egymás mellé tenni őket. Ezzel elkerülhető a revír védelme miatti veszekedés, miközben van idejük egymást szemügyre venni.
Sajnos igaz, ezt hívják szuperfekundásionak. Akár 3 kantól is foganhatnak egy ciklus alatt és kevert alom jöhet létre. Önmagában élettani problémát és veszélyt nem jelent a vemhességre.
Nem hiszem, hogy gond van. Persze zet betegvizsgálat nélkül nem lehet kijelenteni.
A kutya állapotát rendszeres laborkontrollal lehet monitorizálni és csak normális májparaméterek esetén térhet vissza normál tápra. Addig a májvédő gyógyszerket is adni kell! A májvédő győgyszerek egyik legfőbb hatóanyaga egyébként növényi kivonat.