3506. A csimpánznak is van öntudata?
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
A baktrián tevének két púpja van, melyek zsírt (nem vizet) tárolnak, ami energiát biztosítanak a téli hónapok alatt.
Emléklap átadásával köszönték meg Dr. Szili Katalinnak az állatvédelem érdekében eddig végzett eredményes munkáját. Hazánkban 1997-ben hozták meg az Álltavédelmi Törvényt "Az állatok életkörülményei Magyarországon" címmel, melyre összesen 450 módosító javaslatot nyújtottak be, ezek egyharmadát sikerült beépíteni a törvény szövegébe.
A szívük súlya 12 kg, a nyakuk 2 méteres is lehet és ultrahangokkal kommunikálnak. A zsiráf az egyik legkülönlegesebb állatfaj a földön…
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
Sajnos ez a probléma egy kifejezetten olyan kérdéskörbe tartozik, amiben igazán jó válaszokat csak az ebben járatos specialisták tudnak adni. Az is fontos, hogy az ilyen esetekben nem lehet soha általánosságban nyilatkozni, mindig ismerni kell a konkrét esetet, az adott beteget és annak részletes állapotát. Leginkább attól kellene mindezeket megkérdezni, aki operálta, illetve aki ezt a műtéti megoldást javasolta. Ő tudja, hogy miért tette. Nem hiszem, hogy megtalálhatatlan lenne az operáló állatorvos, keressék őt fel és kérdezzenek tőle bátran!
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A véres széklet szempontjából mindegy hogy száraz vagy alutasakos tápot eszik-e,A székletből egy parazitológiai-bakteriológiai vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredménynek megfelelően kezelni.
Kedves gazdi! Volt féregtelenítve a cica? Kapott oltásokat? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak a cicát. Ugyanis se a házikoszt se a konzerv nem megfelelő a macska számára, nem tartalmaz minden olyan anyagot, amelyre a macskának szüksége van. Ajánlom inkább a minőségi száraztápot és a vizet (nem tejet).. Macska etetése >>
Kedves Gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Erről bővebben >> DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok