3506. A csimpánznak is van öntudata?
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
A baktrián tevének két púpja van, melyek zsírt (nem vizet) tárolnak, ami energiát biztosítanak a téli hónapok alatt.
Emléklap átadásával köszönték meg Dr. Szili Katalinnak az állatvédelem érdekében eddig végzett eredményes munkáját. Hazánkban 1997-ben hozták meg az Álltavédelmi Törvényt "Az állatok életkörülményei Magyarországon" címmel, melyre összesen 450 módosító javaslatot nyújtottak be, ezek egyharmadát sikerült beépíteni a törvény szövegébe.
A szívük súlya 12 kg, a nyakuk 2 méteres is lehet és ultrahangokkal kommunikálnak. A zsiráf az egyik legkülönlegesebb állatfaj a földön…
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
A koordinációs problémának több okozója is lehet, többek közt szervi eredetű, vagy hiánybetegség is, amit az egyetem orvosai tudnak alapos vizsgálatok során kideríteni.
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, amit most írni fogok, de erről a problémáról az ég világon semmit nem lehet mondani látatlanban. Az egyetlen ötletem az, hogy próbálják elvinni egy másik, esetleg jobban felszerelt (vagy nagyobb) rendelőbe, ahol van lehetőség pl. megröntgenezni, vagy laborvizsgálatokat csináltatni, esetleg infúziót kapni.
Ha nem lettek volna a cicával már állatorvosnál, akkor azt tanácsolnám, hogy mielőbb vigye el. Így, hogy ezen már túl vannak, okosat nem nagyon lehet mondani. Ha a kollégám is csak "gyanút" tudott megállapítani és semmi biztosat, akkor nem tudok ehhez mit hozzátenni. Azt hogy evett-e a döglött egérből, vagy sem, nem lehet tudni. Ettől kezdve bármi elképzelhető és annak az ellenkezője is. Legyenek türelemmel és szorgalmasan hordják vissza kezelésekre amíg nem lesz jobban!
Nehéz így megmondani a halál okát, de mindkettő okozhatta... A másik kutyussal viszont nem várnék 2 hetet, mutassa meg hamarabb állatorvosnak!
Meg kell még szokniuk a változást, át kell állniuk az új helyzetre.