3506. A csimpánznak is van öntudata?
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
A baktrián tevének két púpja van, melyek zsírt (nem vizet) tárolnak, ami energiát biztosítanak a téli hónapok alatt.
Emléklap átadásával köszönték meg Dr. Szili Katalinnak az állatvédelem érdekében eddig végzett eredményes munkáját. Hazánkban 1997-ben hozták meg az Álltavédelmi Törvényt "Az állatok életkörülményei Magyarországon" címmel, melyre összesen 450 módosító javaslatot nyújtottak be, ezek egyharmadát sikerült beépíteni a törvény szövegébe.
A szívük súlya 12 kg, a nyakuk 2 méteres is lehet és ultrahangokkal kommunikálnak. A zsiráf az egyik legkülönlegesebb állatfaj a földön…
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
Igen, sajnos a tüneteket okozhatja "láthatatlan" kórokozó (atkásság, gombásság, stb.), ezért azt javaslom, mutassa meg a patkányt állatorvosnak.
A cicák esetében is léteznek olyan érzések, amelyet mi féltékenységnek, vagy elutasításnak nevezünk. Előfordulhat náluk a gazdi kizárólagos szeretetére irányuló birtoklási vágy is. Ezen felül, a cicák nagyon is ragaszkodnak megszokott környezetükhöz és napirendjükhöz; nehezen tűrik, ha korlátozza őket azokban valaki, vagy valami. Amikor egy új kiscicát veszünk magunkhoz, sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy az idősebb cica rovására is elsősorban őt kényeztessük. Pedig fordítva kellene tennünk, elsősorban az idősebb cicát kellene biztosítanunk töretlen szeretetünkről. Ami most a cicái között történik, az annak eldöntésére irányul, hogy "Ki a főnök?" A homeopátiában az ilyen esetek megoldására szerencsére számos gyógyszer áll rendelkezésünkre, persze minden esetben figyelembevéve az érintett cicák egyedi sajátságait, viselkedését is. Most itt csak néhány gyógyszer nevét említem (pl. Apis mellifica, Lachesis, Hyoscyamus, Pulsatilla, Natrium muriaticum, Arsenicum album), a kiválasztásukhoz homeopata állatorvos segítségére lesz szüksége. A helyzet megnyugtató megoldása nélkül sajnos mindkét cicáját tartós stressznek teszi ki, amely jelölgetésükhöz, vagy akár megszökésükhöz is vezethet.
A kutyus nem kellően szocializált még, ezért ilyen félős. Megfelelő bánásmóddal, türelemmel, minél többet emberek közé szoktatással, sok sétával lehet rajta segíteni. Ha nem javul, javaslom kutyakiképző szakember igénybevételét, sokat segíthet! Az orrának és a pofájának a dörzsölése is lehet idegi alapon, vagy esetleg allergiás eredetű.
Kisrágcsálóknak rengeteg baktériumos és vírusos fertőző betegsége van, ami sajnos gyakran hirtelen elhullást is okozhat. Sajnos hasonló következményekkel járhat egy esetleges mérgezés is, esetleg az alomból vagy az eledelből.
A kutyusnak valószínűleg szűk vagy elzáródott a könnycsatornája, ezért kifolyik a könnye a szeméből és állandó váladékozást okoz. Esetleg meg lehet próbálkozni a könnycsatorna átmosásával, de sajnos ezeknél a kutyáknál ez genetikai deffect így nem sok reményt látok. A VISINE szemcsepp vagy a borvizes öblítés segíthet.