3506. A csimpánznak is van öntudata?
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
Egy új kutatás eredményei megkérdőjelezik az ember és az emberszabásúak közötti határvonal helyét.
A baktrián tevének két púpja van, melyek zsírt (nem vizet) tárolnak, ami energiát biztosítanak a téli hónapok alatt.
Emléklap átadásával köszönték meg Dr. Szili Katalinnak az állatvédelem érdekében eddig végzett eredményes munkáját. Hazánkban 1997-ben hozták meg az Álltavédelmi Törvényt "Az állatok életkörülményei Magyarországon" címmel, melyre összesen 450 módosító javaslatot nyújtottak be, ezek egyharmadát sikerült beépíteni a törvény szövegébe.
A szívük súlya 12 kg, a nyakuk 2 méteres is lehet és ultrahangokkal kommunikálnak. A zsiráf az egyik legkülönlegesebb állatfaj a földön…
Sajnálatra méltó, hogy egyes szülők nem hisznek abban, hogy a kutya jó házi kedvenc. Vannak, akik egyszerűen nem értik, hogy milyen előnyös az, ha családtagként ott van egy aranyos és hűséges társ is. A kutyák hangulatot teremtenek a házban, és sok esetben elősegítik a lelki jólétet, sőt fizikai gyógyulás is tapasztalható olyan embereknél, akik valamilyen betegségben szenvednek.
A westie átlagos élettartama 12-13 esztendő, de - amennyiben jól tartják! - az is előfordulhat, hogy 15-20 évig is elél.
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Amennyiben önmagától elfogadja a felkínált táplálékot (reszelt főtt tojás, rovarok, tiszta ivóvíz), úgy van esélye a túlélésre. A sérüléseket kezelje le Betadin-nal.
Olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat! Ha az egész család betartja az ott leírtakat, akkor is jó eséllyel téged fog falkavezérnek tekinteni a kutya, hiszen te foglalkozol vele a legtöbbet. Ha esetleg a család többi tagja nem tartaná be a szabályokat, akkor még egyértelműbben te leszel a falkavezér, de mi mégis azt javasoljuk, minden családtag "falkavezérként" foglalkozzon a kutyával, hiszen a kívánatos rangsor a kutyád számára: 1.Te 2.többi gazdi és csak a sor végén ő.
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!