3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Nem javaslom, nehéz a pontos adagolás. Olcsóbb és jó megoldás valamelyik minőségi kullancs-bolha nyakörv alkalmazása. 6-8 hónap közötti a hatékonyságuk. A TV-ben most reklámozott az én kutyámnál már harmadik éve jól bevált. 8 hónapra elegendő. Állatorvosánál ill. állatpatikában tudja megvásárolni.
Kedves Érdeklődő! A képen lévő hullámos papagáj tojó ivarú. Üdvözlettel: Rácz Sándor
Egyszerre elég az egyik, mérgezést kaphat a sok szertől. Várjanak egy kicsit, hatni fog.( Ha mégsem volt elég, két hét múlva rárakhatják a nyakörvet.) A bolhásság következményei >>
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mivel fiatal kutyusról van szó, ezért egyenlőre csak a tünetek megfigyelését javasolnám, kezelést nem igényel. Állatorvosnak természetesen mutassa meg, ha azonban gyakran jelentkeznek, illetve súlyosbodnak a tünetek, akkor egy komolyabb és részletesebb kivizsgálást javasolnék (vérlaboron kívül, MR, EEG stb.)...