3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.