3546. Yoda, a világ legocsmányabb kutyája
Hivatalosan is megkoronázták a világ legrondább kutyáját, idén a díjat Yoda, a chihuahua kapta.
Hivatalosan is megkoronázták a világ legrondább kutyáját, idén a díjat Yoda, a chihuahua kapta.
Nagy valószínűséggel a világ leglustább macskája a videón szereplő cirmos.
Ezt a mókust rendesen megdolgoztatják egy kis betevőért :) Kisérjük mi is figyelemmel, hogyan jut el "James Bond" a mogyoróhoz!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az elmúlt évekhez hasonlóan az idén júliusban is heti rendszerességgel várja az érdeklődőket a Margitszigeten.
London, (MTI) - Juhászkutyának csapott fel egy csivava: az egykilós csöppség tökéletesen uralja a hozzá képest óriási birkákat. Az eb nyája mindössze 5 juhból áll, amelyek legalább annyira ijedten szaladnak a - megszokott esetben - szobakutya elől és fordulnak az általa diktált irányba, mintha termetes németjuhászok, vagy vérmes pitbullok hajkurásznák őket.
Kedves Beatrix meg fogja szokni a kutya, nem fog belehalni.
Mivel az előző távolléte során jól működött a dolog, ezért az a javaslatom, hogy ezúttal is hagyja itthon a megszokott környezetben, a megszokott emberekkel.
Egy egészséges nőstény elkezdhet tojásokat lerakni a hím jelenléte nélkül is. A folyamat a petefészekben kezdődik, ahol a tojások találhatók. A petefészek a test belsejében helyezkedik el. A legtöbb zöld leguán 2 - 4 éves korában éri el a szexuális érettséget. Ebben az időben elkezdenek kialakulni a tüszők a petefészekben. Mindegyik tüsző egy pici tojást tartalmazó hólyagból áll. A tüsző aztán leválik, és a petevezetékbe megy, ahol a tojásfehérje hozzáadódik a sárgájához, majd egy burok képződik a sárgája és a fehérje köré. A vemhes nőstény nem fog enni a tojáslerakás előtt úgy 3-6 hétig. Ezekből a tojásokból nem lesznek kis leguánok...
Ha ez a táp bevált neki, én nem adnék mellé mást. A jóminőségű diátás tápok teljesértékűek,minden bennük van, amire a cicának szüksége van. A hasnyálmirigy elégtelenség is okozhat soványságot, de idősebb cicákban nem ritka hormonális megbetegedés a hyperthyreosis (pajzsmirigy túlműködés). Ha még nem vizsgálták ezirányban, érdemes lenne kérni ezt a laborvizsgálatot. Bővebben olvashat erről itt: http://www.allatorvosom.com/allati-tudasbazis.html#kutya_macska_pajzsmirigy_betegsegek
A rozella halálának okát boncolás tudta volna kideríteni. Ha tojó volt, lehetett tojás visszatartás is a halál oka, de görcs, "hányás" , gyors lefolyású elhullás utalhat mérgezésre is. Ha visszaolvassa a korábbi kérdéseket, nemrég egy nimfapapagáj kapcsán volt kérdés a bőr alatti levegő megjelenés. A közvetlen ok légzsák sérülés, de a sérülést okozhatja több betegség is.