3551. Naki’o, a kutyus robotlábakon szaladgál
Naki'o, a világ első ebe, akinek mind a négy lábát robotlábak helyettesítik. A kutya teljes életet él a protéziseknek köszönhetően.
Naki'o, a világ első ebe, akinek mind a négy lábát robotlábak helyettesítik. A kutya teljes életet él a protéziseknek köszönhetően.
Remény, a hófehér cica testében majdnem 30 lövedék volt, a macsek a lövést és a műtétet is túlélte.
Hatalmas meglepetés érte az egyik budapesti napközis tábor diákjait, amikor Vastag Csaba és Vastag Tamás, Keresztes Ildikó, Fábián Anita és Tornóczky Anita az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjával karöltve ellátogatott hozzájuk, hogy játékos feladatok segítségével felhívják a figyelmet a felelősségteljes állattartásra.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Egy piton két fejjel, vagy két piton egy testtel? Akárhogy is nézzük, elég durva látvány.
Kedves Gazdi! Így látatlanban elég nehéz bármi okosat is mondani, a tüneteket okozhatja például gennyes méhgyulladás is. Reméljük, hogy azóta sikerült felvenni a kapcsolatot egy állatrorvossal, aki megvizsgálta és kezelte a kisállatot!
Kedves Gazdi! Sok oka lehet a korpának, főleg a befülledt bőr, de lehet atka, bolha, allergia vagy gomba. El kellene vinni a kutyust állatorvoshoz és bőrkaparékot venni, hogy megállapíthassák a pontos diagnózist, ami alapján lehet majd kezeleni.
Kedves Gazdi! Bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert legalább 10 féle oka lehet, ami más-más kezelést igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Csak a szaru mozog rajta vagy tőben van eltörve? Ha eltört állatorvos szakszerűen eltávolítja.
Kép alapján sok minden lehet. Szemölcs, faggyú tartalmú csomó, daganat, de akár bőrférgesség is. Meg kell mutatni állatorvosnak.