3576. Háziállat-gazdi hasonmásverseny - eredményhirdetés
Íme a Facebook-os nyereményjátékunk eredményhirdetése:
Íme a Facebook-os nyereményjátékunk eredményhirdetése:
A gyorshajtás sajnos mindennapos jelenség, bár leginkább nem egy ló szokta túllépni a sebességhatárt.
A beköszöntő kánikula nemcsak az emberek, de a városlakó madarak és emlősök számára is nehéz időszak. A térkővel, aszfalttal burkolt településrészeken a mostani szárazságban nagy területek maradnak szabad vízfelület nélkül, ahol az állatok szomjukat olthatnák vagy fürdéssel felfrissülhetnek.
A kánikula nem csak az emberek szervezetét viseli meg, házi kedvenceink is fokozott figyelmet érdemelnek. Van, ahol a tűző napon, árnyéktól mentes helyen, láncra verve tartanak kutyát. Az így tartott állatok kis időn belül hőgutát kaphatnak, és el is pusztulhatnak.
A Bulldog Piknik egészen pontosan Bulldog Találkozót jelent. Piknik azért mert a Bulldogokkal nem igazán lehet nagyokat túrázni, sokat futkározni... nekik inkább az kell, hogy gyúrják-nyuzzák egymást, majd valahol eldőlve néha akár furcsa pózban pihenjenek....
Nagyon sajnálom, ami történt! Minden altatással járó beavatkozásnak (nagy) kockázata van. Ez fokozottan érvényes a kis testtömegű rágcsálókra és madarakra, aminek oka a kis testméret és a fokozott sokk- és stresszérzékenység! Az is előfordulhat, hogy ébredezés közben a fellépő műtéti fájdalom miatt (ez szintén sokkos állapotot idézhet elő) pusztul el. A "rutinműtét" kifejezés magára a műtéti technikára érvényes, de az altatás kockázatával szinte mindig (minden állatnál) számolni kell, még a korszerű altatószerek mellett is.
Nagyon sajnálom, ami történt! Biztos, hogy hiányzik a malacnak a barátja, hiszen hosszú időt tölthettek együtt, megszokták és megszerették egymást. A tengerimalac is "szociálisan érzékeny" állat, szüksége van a társas kapcsolatokra (emberrel, állattal egyaránt). Azt javasolnám, hogy kis idő elteltével lehetne venni mellé egy társat, akivel lassan, fokozatosan kellene összeismertetni.
Nagyon sajnálom, ami történt. Minden állat esetében igaz, hogy új jövevényt fokozatosan célszerű szoktatni a korábban már meglévő társakhoz. A tengerimalac érzékeny, társas lény és biztos nem tesz jót neki, ha folyamatosan "veszekednie" kell valakivel és nem tud elmenekülni! Azt azonban, hogy pontosan mi okozhatta a malac halálát, így a távolból nem lehet megmondani.
A felpuffadás mindig nagyon veszélyes tengerimalacoknál és sajnos gyakran előfordul. Idejében kezdett kezelés segíthet rajta. Mivel ugyanazt a takarmányt kapja folyamatosan, nem lehet így a távolból megmondani, hogy pontosan mi okozhatta a problémát. A kezelő állatorvosa biztosan több és pontosabb információt tud nyújtani ez ügyben.
Látatlanban ezt nehéz megmondani. Javaslom, hogy mutassa meg az ellátó állatorvosnak. Ha továbbra sem javulna a malacka állapota, bejelentkezés után keressen fel a SanaVet rendelőben.