3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Ha semmi más rendellenességet nem tapasztal, lehet, hogy narcolepsiáról van szó, de ez ritka betegség. Más rendellenességnél is előfordulhat bágyadtság, aluszékonyság. Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal, ha kell, neurológiával foglalkozó szakembert is keressen fel vele.
A megfogalmazás jól takarja a tenyésztői körökben "meszes láb" betegségként leírt problémát. A tünetet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozzák. A vegyszeres-gyógyszeres(pl. Ivermectin) kezelés mellett jó eredményt hozhat a paraffinolajjal való lekezelés. Az összefüggő filmréteget alkotó ecsetelést érdemes megismételni. Erős fertőzés esetén, akár több ízben is, egészen a tünetmentességig. A madarak lakókörnyezetét ajánlott valamilyen piretrin tartalmú vegyszerrel bepermetezni.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását!
Az ilyen mértékű fogyás okait nem találgatni kell, hanem el kell végezni a legalapvetőbb klinikai és kiegészítő vizsgálatokat, majd a kapott eredmények birtokában eldönteni, hogy mi legyen a teendő. Szóval, azt javaslom, keressenek fel vele egy jól felszerelt rendelőt és mutassák ott meg őt.
Táplálékának 20%-át tegye ki állati eredetű takarmány (rovarok, túró, kemény sajt, főtt tojás) 50% magkeverék, 20% széna, 5 % zöldeleség, 5 % csemege (pl. olajos magvak, száraz kenyérhéj,) forrás: Dr. Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim? c. könyve