3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Szia! Egy kis vitamin pótlás nem árt most, ezt orvos fel tudja írni. Illetve tud adni port a nyuszinak. Azonban most vedlési időszak is van. A nyusziknál kor szerint 3 nagy vedlési időt különítünk el, de ha jobban beleásunk a témába, akkor egy évszakhoz kötött is létezik ez pedig aug-szept. Főleg a rexek és az oroszlánok vesztenek ilyenkor látványosan szőrt. Ha nincs élősködő a szőrében - amit akár a csomagolt szénától is kaphat - akkor csak a szőrváltás áll a háttérben. Egy kis türelem és szép lassan vissza fog nőni az új bunda...
A fotók alapján gennyes-gyulladásos folyamatnak tűnik az elváltozás. Az eset állatorvosi ellátást igényel.
Kedves Gazdi! A macskát le lehet szoktatni a durva játékról, az alábbi cikkben minden segítséget megtalál: Miért játszik durván a macska?
Az Otifree fültisztító (mosó) oldat - gyógykezelésre megfelelő fülcseppeket kell használni. Fülrühösség kezelésére (a fül kezelése mellett) spot on készítmény is adható. Kérjen állatorvosától ilyen készítményt, vagy forduljon másik állatorvoshoz.
Kedves gazdi! Kérdéseire választ talál az alábbi két cikkben: Miért dagaszt a macska? Miért alakulnak ki a macska fárasztó szokásai?