3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Házilagos megoldás lehet paraffin fecskendezése a kloákába és masszírozás. Ha 24 óra alatt nem vezet eredményre, úgy tanácsos állatorvost felkeresni.
A magam részéről sem a szőlőt, sem a hagymát nem ajánlom. Ezeken kívül sok-sok olyan élelmiszer van, ami a kutyáknak is megfelel. Ajánlom figyelmébe Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a kutyám című könyvét. Önmagában az, hogy a kutya mit enne szívesen, nem mérvadó. A csokoládét is szeretik, pedig nem tudják lebontani a teobromint... azaz mérgezést okozhat náluk.
Az aranyhalaknál ez egy elég jellemző tulajdonság :). Ha azon kívül, hogy hosszú normálisnak tűnik, akkor minden rendben van. Az aranyhalak anyagcseréje igen erőteljes, ezért is fontos az erős vízszűrés és a minél nagyobb akváriumok tartásukhoz (a közhiedelemmel ellentétben, ami azon alapszik, hogy egyébként igen ellenálló hal, tehát a rossz körülményeket is képes egyes esetekben meglehetősen sokáig elviselni).
Ritkán fordul elő hüllők esetében epilepszia. A vér kalciumszintjének csökkenésekor viszont gyakran alakulhatnak ki különböző mértékű izomremnegések. A "rángatózások" hátterében leginkább kalcium és D-vitamin hiány szokott szerepelni, amit legtöbbször a helytelen táplálás okoz. Javaslom mindenképp mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst a probléma orvoslása érdekében.
A legtöbb szuka élete végéig tüzel, tehát ez nem szűnik meg ez bizonyos kor elérésével.