3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Ártani nem árt, de lehet, hogy valamilyen idegen test van a kifakadó tályogokban, lehet hogy dirofilaria fertőzése van, stb. Érdemesnek tartanám elvinni szakemberhez egy komolyabb kivizsgálásra. Üdv: Dr Fekete Balázs
A nyusziknak a sikeres párzáshoz pár másodperc is elég, így elképzelhető,hogy vemhes, főleg a tünetek alapján,amit leírt. Bár előfordulhatna,hogy álvemhes, de ha ennyire az ellési idő közeledtével épít fészket, nem valószínű. Korban abszolút megfelelő az első alomhoz. A nyuszik vemhességi ideje 30-32 nap. Nagyon fontos figyelni a magatartását. Lehetséges,hogy gondot okoz, ha a bak mérete jóval nagyobb volt a lány nyusziénál és így a picik is nagyobbak lesznek. Ellési nehézségek megelőzése végett érdemes lenne császármetszésen gondolkodni. ( Nem tudom mennyivel volt nagyobb a bak mérete.). Ha első kanyarban ezt mégsem szeretnék, akkor a 30.-32.napon nagyon oda kell a viselkedésére figyelni. Ha nagyon erőlködik és nem tud elleni, AZONNAL orvoshoz kell vinni császármetszésre. Ezért javasolnám,hogy KONZULTÁLJON a kezelő állatorvossal. Ha mégis sikerült megellenie,akkor is érdemes orvoshoz elvinni, nehogy bent maradjon egy kis nyuszi. Ha nem megfelelően járnak el, akkor a nyuszi sajnos meg is halhat. Egyébként a nyulak rendes körülmények között gyorsan és komplikáció mentesen megellenek. Én azt javasolnám,hogy minél hamarabb vigye el állatorvoshoz. Ha vannak benne kis nyuszik, ilyenkor már tapinthatóak. Nagyjából a számuk is megállapítható. Érdemes megbeszélniük egy készenléti tervet. Jó ha az orvos is felkészül az esetleges szülészeti segítség nyújtásra, ugyanis a nyuszik általában éjjel, hajnalban ellenek.
Ha csak egy lábat érint a probléma, akkor annak legvalószínűbben valami sérülés az oka. Ezt kideríteni azonban így a távolból nem lehet, ehhez el kell vinni állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja. Addig pedig meg lehetne próbálkozni egy kis fájdalomcsillapítóval (egy pekinginek kb. 1/4 bármilyen emberi szokásos fájdalomcsillapító alkalmas).
Látatlanul sajnos nem tudok válaszolni a kérdésére. A bőrben lévő csomócskák eredetére nézve többféle lehetőség is van. Ezért a legjobb, ha felkeresik állatorvosukat.
Kedves Gazdi ! Az Ön által leírt klinikai kép spontán generálódó fájdalomtünteket jelez a kutyán. A tüntetek hátterében nagyon sokféle kórok állhat. Első lépésben ki kellene zárni az orthopédiai hátteret, egy gerincröntgen segítségével. Vérvétel is szükséges, általános rutin, illetve a Lyme-teszt lekérésével. A röntgen vizsgálat negativitása esetén szóba jöhet a greincvelő idegeinek a gyulladása, pszichés betegség esetén kényszeresség, illetve az agy érzőkérgéből kiinduló ún.szenzoros roham. A leírt tüntetek alapján valóban idegesíti a kutyát a faroktájékon lassan kialakuló égető, esetleg viszekető érzés, emiatt pörög és rágja a farkát. Gyors kivizsgálásra van szükség, mert nagyon szenved a kutya. Szerencsés esetben orthopédiai háttér esetén gerincműtéttel tünetmentessé tehető a beteg. Kevésbé szerencsés esetben komoly pszichés betegség (neurózis, pszichózis), illetve szenzoros (érző) epilepsziás roham állhat a kórkép hátterében. Dr Kiss Gabriella