3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Igen, pl. ketoprofen. Üdv
Ártalmatlan bőrelváltozástól emlődaganatig sokminden lehet. A fizikális vizsgálattal pontosabbat tud majd mondani a Kolléga.
Ha nem lát kakit, nem jelent semmit, mert az anyjuk megeszi. Ha puffad a hasuk és nem szopnak: beöntés kell. Fecskendő-langyos víz, 10-20 ml lassan benyomni. Has törölgetést be kell fejezni.
T. Gazda! Innen a távolból azt gondolom, hogy a diagnózisa, és a kezelés is megfelelő volt. Az orrhát napsugár okozta leégése nem kizárt. Azonban, ha nem gyógyul, az autoimmun betegségekre kell majd vizsgálni, aminek jellemző tünete a bullózus elváltozás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.