3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Kedves Orsolya! Praktikus lenne elvinni az állatot egy kétéltűekkel is foglalkozó állatorvoshoz. Aki alaposan megvizsgálja és diagnosztizálja az állatot. Üdvözlettel: Éva
A tollborzolás számos betegségre utalhat. A vakaródzás lehet száraz szobai levegőtől is. A madár kloákája körül megtapadt ürüléket el kell távolítani a székletben lévő baktériumok visszafertőzését elkerülendő. Atka fertőzésre jó és egyszerűen adagolható az Ivermectin spot on light, amől egy cseppet kell a tarkó bőrére cseppenteni. A hasmenés baktériumfertőzésre utal. Ha az ürülék eltávolítás után újraképződik, valamilyen szélesspektrumú antibiotikum kellene, pl. enrofloxacin. Pontos diagnózis állatorvosi vizsgálat tud adni.
Kedves Szabina! A nyálzásnak és nyelv kilógásának sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást, nyelvkilógást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó. VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!
A fejlődési problémákat okozhatja baktérium, élősködő, "A" és "D" vitaminhiány, kalcium hiány (kalcium hiányos tünet jelentkezhet kalcium ellátás mellett is, ha nem jut a szervezet elég foszforhoz). Javasolnám székletmintából a baktériumtenyésztést, ha esetleg féreg van a madarakban, az ilyenkor kiderül. Erős fertőzés esetén az általánosan javasolt 3-5 nap antibiotikum kezelés kevés. Általában 1-2 hét kezelést érdemes folytatni. Nem kizárt, hogy kevert fertőzéstől van szó, így egyes baktériumtörzsek elpusztulnak a kezeléstől, míg mások rezisztensek. A leírt tünetek leginkább chlamydia fertőzésre utalnak (ornitózis, vagy papagájkór/utóbbi kifejezéssel a különféle médiák előszeretettel ijesztgetik lakosságot, de könnyen kezelhető, viszont a kötőhártyagyulladásos tünet maradandó hályogképződéssel járhat/). A kezeléshez tetran, kombinációi, vagy származékai jól használhatók.
Kedves Érdeklődő! Biztosan gombás fertőzés? Volt már bőrkaparák vizsgálat? Mert a foltokban törtánő szőrhullás hátterében nem csak gombás fertőzés állhat, hanem bőrgyulladás is. Érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni, mielőtt gombás fertőzést elkezdi kezelni. Az alábbi cikkben minden választ megtalál a gombás fertőzésekről: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-gombas-borfertozes-microsporum-canis-123/1408/