3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Igen, valószínű, hogy fogváltásról van szó. Ettől csontot ehetne, de én ettől függetlenül nem javaslom a csont rendszeres etetését (legfeljebb puha csirkecsont, módjával!), mert csak gond szokott lenni belőle (beakad, elakad, obstipatio, felsért, megsért...) és az örömön kívül, amit okozunk vele, semmiféle élettani és táplálási előnyt nem jelent.
Esetleg még meg lehet próbálni egy külső-belső parazitairtó cseppet (bőrre kell cseppenteni, állatpatika!) ...hátha! DE: az köztudott, hogy az ilyen magas intelligenciájú madarak nem arra lettek "kitalálva", hogy köztünk éljenek és ez sokszor - még a legjobb ellátás mellett is - viselkedési problémákhoz vezet, leggyakrabban tolltépkedéshez! Mivel mindig magukon ül, épp ezért az egyedül hagyott idő elég lehet neki arra, hogy megsértődjön és unatkozzon! Sajnos ez saját tapasztalat is. Szóval: még több játék, még több foglalkozás, még több változatosság (sőt mindez folyamatosan!!!!) és esetleg helyváltoztatás, nagyobb röpde, esetleg kültéri. De sokszor ez sem segít. Nekem nem lesz többet nagypapagájom :(
Kivel? Egymással vagy velünk, emberekkel? Szerintem a többi élőlényhez hasonlóan: látással, hallással, szaglással, ízérzéssel, érintkezéssel. Ja, és ferromonokkal, ha szexről van szó :)
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Ha kinti cica, akkor nem valószínű, hogy tüzel télen. Macskáknál amúgy sem szokott feltűnő vérzéssel járni a tüzelés, ezt inkább a viselkedésükből és a péra duzzanatából, nedvességéből lehet észrevenni. Lehet, hogy véres hasmenése van, esetleg férgesség? Ha megint észreveszik, irány az állatdoki!