3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Fogalmam sincs, találgatni meg nem szeretnék. Jó lenne legalább egy képet látni róla (több irányból, közeli, élethű felvételt esetleg, 3D) vagy esetleg személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Amúgy lehet, hogy sérülés vagy daganat, stb.
Vörös színű macskáknál a szájszélen, valamint a szemhéj bőre és a kötőhártyája találkozásánál jelentkező barnás-feketés színű elváltozás nem tekinthető kórosnak. Ez teljesen természetes jelenség. Viszont ha gyulladásos jellegű elváltozások és duzzanatok is vannak ezeken a területeken, akkor állatorvossal ki kell vizsgáltatni. A Provera nevű készítményt macskáknak a tüzelési tüneteket elnyomására adják általában. A gyógyszer mellékhatásai szerteágazóak lehetnek, mivel egy nemi működésre közvetlenül ható, hormontartalmú készíményről van szó, körültekintőbben kell eljárni a hosszú távú adagolásnál. Az ivartalanítást javasolnám az Ön macskája esetében is, ha a későbbiekben nem akarnak tenyészteni vele.
Lehet, hogy kezdődő A-hypovitaminózis idézi elő a szemvakarást teknősödnél. A görögteknős növényevő, de bizonyos vitaminok és aminosavak felvétele miatt táplálékának 1-5%-ban tartalmaznia kell állati eredetű eledelt (csiga, rovarok, főtt tojás stb.) is. Ennek hiányában alakulhat ki pl. az A-hypovitaminózis nevű betegség, ami a szem mirigyeinek elfajulását eredményezheti és eleinte a szem dörzsölésével később a szemhéjak állandó zárva tartásával jár. Vidd el állatorvoshoz teknősödet, aki szakszerű vizsgálat után meg tudja mondani, hogy tényleg a fent említett betegségről van-e szó vagy esetleg más áll a háttérben. Az A-hypovitaminózis a kezdeti szakaszban jól gyógyítható.
Ha lakásban volt eddig, akkor nem lehet. Kint tartani csak úgy lehet, ha fokozatosan szoktatjuk hozzá az állatot (legjobb fiatal kortól), mert a hirtelen időjárási változások súlyos betegségekhez vezetnek!
Nyugodtan kimehet pórázon sétálni, akár póráz nélkül is, de én azért félteném. Hisz lakásban lakott addig, eltévedhet, megverhetik... Nem fog megzakkanni sem a plusz élményektől. Az oltások meglétét az állatorvosukkal célszerű egyeztetni, hogy a kijárós cicáknak való oltásai (pl. veszettség elleni) is meglegyenek!