3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!