3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.