3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg szájüregi probléma okozza.
A szoptatás alatt megnövekszik az állatok energia felhasználása, mivel sok sok tejet kell termelniük. Nyugodtan adhat 1,5-2x annyi tápot, mint eddig, és a széna továbbra is korlátlanul álljon a rendelkezésére. A nyuszik ivóvízszükséglete is megnövekszik ilyenkor, így ajánlatos arra is oda figyelni. Sok sikert a kis nyuszikhoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Az nem valószínű, hogy e miatt el fog pusztulni. Jobb párban tartani őket, de nem egyformán reagálnak az egyedüllétre. Amelyik nagyon egyedül érzi magát, azon látszik. Főleg a gazdája veszi észre azonnal, hogy egész másképp viselkedik mint amikor párban voltak.
Rövidebb-hosszabb ideig műkönnyel (van humán és állatgyógyászati készítmény is) kiválthatja a "méreg drága" Optimmunet. Azért nem árt, ha konzultál a kezelő állatorvosával is, mert az eset súlyosságától, milyenségétől sok minden függ. Így pl. antibiotikum és szteroid adására is szükség lehet.