3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Ha a nyálzás hirtelen jelentkezett, feltehetően valami irritálta / irritálja a szájüregét. Érdemes lenne a szájüreget alaposan átvizsgálni, esetleg állatorvosnak megmutatni, ha a nyálzás nem szűnik.
Kozmetikussal nyírassa ki a csomókat vagy vágassa rövidebbre a szőrét, különben alatta bőrgyulladás alakulhat ki. Ezenkívül azt javasolnám, mutassa meg állatorvos kollégának is...
A tünetek alapján akár epilepszia is lehet a háttérben, de más okok is. Mindenképpen jó lenne elvégeztetni egy alapos vizsgálatot (vérvizsgálattal). Keressék fel állatorvosukat.
A tünetek hátterében több probléma is állhat, minél előbb vigye állatorvoshoz! Csak egy alapos kivizsgálás után lehet terápiát javasolni.
A patkányok rendszerint kiválasztanak egy sarkot a ketrecben, ahova rendszeresen járnak vizeletet üríteni. A széklet ürítés területén már nem feltétlenül ennyire következetesek. Így egy idő után az alom többi része is szennyeződhet ürülékkel. Ezért a ketrec méretétől és az alom mennyiségétől, minőségétől függően legalább hetente ajánlott az alomcsere. A vizelettel szennyezett sarkot ennél is gyakrabban ajánlott takarítani, ellenkező esetben a bomló vizelet szaga kellemetlenné válhat.. Érdemes arra is gondolni, hogy ha a ketrecéből kivesszük az állatot, jártában-keltében többször is székletet fog üríteni.