3641. Hogyan szaporodnak az óriáskígyók?
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
A pitonokat és boákat -ahogyan a köznapi nyelvben nevezzük őket: óriáskígyókat- egyre többen tartanak terráriumokban. Ennek oka nem csak tetszetős küllemükben és egzotikus mivoltukban rejlik.
Még a sokszor emlegetett gyerek elleni támadás mögött is mindig felsejlik az ember. Valami oka mindig van az agresszivitásnak. Egy biztos: mindig az állat húzza a rövidebbet.
2011 szeptember 1-től indítunk egy újabb nyereményjátékot a Facebook-on "Háziállatok vakációja!" címmel. Olvasd el a játék szabályzatát és nyerj!
Gomba módra születnek a kutyaiskolák, amelyek ilyen-olyan kutyanevelési módszert tűznek a marketing-zászlójukra. Naponta találkozhatnak a gazdik a TV-csatornák kutyatréner műsorain és az új szakkönyveken nevelkedett önjelölt "suttogókkal", "kutyapszichiáterekkel" és "kutyatrénerekkel".
Az orángután egészen pontosan tudta, mivel enyhítheti a kínzó hőség okozta meleget. Benedvesített egy törölközőt, és azzal törölte meg arcát.
Kedves macskatartó! ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkeket. Ha bármilyen más kérdésed lenne, ne habozz, írj a Dr. Háziállatnak!
Legvalószínűbb, hogy atkafertőzés. Érdemes a madarat lekezelni olyan készítménnyel, mint például az Ivermectin spot on light. Lokálisan parafinolajjal kellene a "kinövéseket" ecsetelni, ami befolytja a szaruban élősködő atkákat. A kalitot és környékét piretrin tartalmú készítménnyel jól lehet fertőtleníteni.
A leírtak alapján valószínűleg az anya teje lehetett fertőzött valamilyen baktériummal és ez a fertőzött tej okozhatta a kölykök legyengülését és elhullását. Az elkülönítéssel megszűnt a további fertőződés lehetősége, ezért javult a kölykök állapota
Kedves Kérdező! A cicának szinte biztos, hogy anyatejpótlásra van szüksége. Be kellene szerezni megfelelő tejport és 3 óránként itatni. Fontos a hőmérséklet is (infralámpa) a szeme miatt pedig meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
Kedves Gazdi! néhány napja írtam: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/nemetjuhasz-kutyusunk-fuleit-kikezdik-a-legyek/10500/ természetesen ez nem helyettesíti az állatorvosi vizsgálatot