3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
A görögteknősöknél a farok különbözik a két ivarnál. A hímek farka vastagabb a nőstényekénél. A teknősöket hetente egyszer, langyos vízben érdemes megfürdetni.
Amikor a kutya megharapta, akkor a nagyobb baj megelőzéseként homeopátiás gyógyszerrel lehetett volna kezelni a kis lógófülűt. Most már nem ajánlom a "házilagos" kezelését. Tehát: irány az állatorvos!
Macskák tüzelésénél nem jellemző a vér megjelenése, a tüzelésre inkább az állat viselkedése (fetrengés, vernyogás, dörgölőzés, stb.) utal és emellett a péra enyhe duzzanata, nedvesedése látható. A vér talán valami sérülés, harapás következtében kerülhetett a fekhelyre, a bágyadtság indoka lehetne ebben az esetben a magas láz (például sebfertőzés következtében). Javasolnám, hogy állatorvosnak mutassák meg a cicát, ha még mindig betegeskedik.
A "lánynak vásárolt papagáj nem repül, mintha valamije megsérült volna, plusz az egyik szemét soha nem nyitja ki teljesen, mintha nem is tudná" - részét itt nem tudom részletezni. A leírása alapján ugyanis a kis papagájt állatorvosnak kellene megmutatni, mert egy alapos kivizsgálás kiderítené, hogy van-e sérülése. A kérdésnek a második része, miszerint "másik papagáj odarepül mellé és a csőre körül valamit csinál" - szerintem arra utalhat, hogy egy párról van szó és ezért a hím madár udvarol a kislánynak.
Ez a viselkedés a kutyánál ösztönös és nem nagyon lehet rajta változtatni. Rá kell szólni határozottan, de büntetni nem érdemes. A tüzelés lezajlása után általában megszűnik a probléma. Esetleg nyugtatni lehet még, de ezzel feltétlenül forduljon állatorvoshoz.